Arkadaşlarınızı ve fotoğraflarınızı kaybetmeden Facebook nasıl silinir

0
1.622

Casey Neistat , 2014 yılında bir Facebook yazıp Facebook’unu, çok fazla paylaşan insanları arkadaşlarıyla paylaşarak nasıl ‘sabitlediğini’ yazdı . Bunu 2019’de denedim ve kesinlikle işe yaramadı!

 

İnsanlar hala çok fazla paylaşıyorlar ve Facebook’a her gittiğimde, bana kanser vermeye çalışan bir olumsuzluk vebası gibi geliyor. Sadece hayır. Hoş değil. Facebook, 2008’de geri döndüğü ‘havalı’ platform değil.

 

Mesele şu ki, gidip onu silemem. Yurt dışında yaşadığım yıllar boyunca yüklediğim insanlarla ve fotoğraflarla bir sürü bağlantı var, kaybetmek istemiyorum. Ama şükürler olsun ki ikisini de yapmanın bir yolu var:

  • Facebook’a giriş yap. Feed’inizdeki kanserli içeriğin hiçbirine bakma ve doğrudan ayarlara gitme
  • Facebook Bilgilerinize Tıklayın
  • “Bilgilerinizi indirin” üzerine tıklayın.
  • Artık ne indirmek istediğinizle ilgili birçok seçeneğiniz var

Ben her şeyi seçtim ve sadece “Fotoğraf ve Videolar” ve “Arkadaşlar” seçtim. Neden? Açıkçası ne yazdığımı umursamıyorum. Muhtemelen tüm utanç verici bir şeydir. Yeniden yaşamayı tercih etmem. Oh ve format – bir programcı olarak JSON’u seçtim.

Daha sonra Dosya Oluştur’a tıklıyorum. Bu temelde, istediğiniz tüm verileri içeren sıkıştırılmış bir .zip dosyası oluşturur. İndirmeniz için hazır olana kadar yaklaşık bir saat sürer.

Sonunda indirmeye hazır.

Ve şimdi indiriliyor.

Başarıyla indirdikten sonra, harici sabit sürücüme yedekledim.Ayıklamak bana çok fazla dosya veriyor. Bunlar benim fotoğraflarım.

Şimdi, bu dosyaları güvenli tutmak için (zaten sabit diskimde, fakat biraz fazladan ihtiyacım var), onları Google Fotoğraflar hesabımda yedekledim. Yaklaşık 1.900 resim.

Arkadaş listeme gelince .. iyi .. Hepsi JSON formatında .. Bu yüzden artık beyninizin gücünü arkadaşınızın nasıl göründüğünü düşünmek için kullanabilirsiniz.
Eğer yapamazsan, o zaman muhtemelen hiç arkadaş değildin. Afedersiniz.

Hala arkadaş listesi ile ne yapacağımı anlayacağım. Ama en azından benim en büyük zayıflığım olan isimlerim var. İsimlerle berbatım.

Şimdi ne kaldı, hesabını silmek.

  • Ayarlar’a tıklayın
  • Sol sütundaki Facebook Bilgilerinizi Tıklayın
  • Tıklayın Hesabınızı ve bilgileri Sil , ardından Hesabımı Sil
  • Şifrenizi girin, Devam et’i ve ardından Hesabı Sil’i tıklayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here