Apple’ın Qualcomm ile rekabet edebilmek için kendi modemini yaptığı anlaşılıyor.

0
414

Apple, daha iyi performans arayışında Intel’i geride bırakıyor olabilir

Apple, görünüşe göre, Qualcomm ile daha iyi rekabet edebilmek için kendi geliştirdiği modem üzerinde çalışıyor. Görev mühendislerinin, bir katman 1 hücresel PHY çipini tasarlayıp geliştirmeleri için birkaç yeni Apple iş listelerine göre, şirketin çalıştığı anlamına geliyor. fiili, fiziksel ağ donanımı. İş ilanlarından ikisi , biri Santa Clara ve bir tanesi de Qualcomm’un bulunduğu San Diego’da olmak üzere bir çift hücresel modem sistemi mimarını işe almak için açık bir şekilde kullanılıyor . Bu, Apple’ın RF tasarım mühendisleri için San Diego’da listelediği bazı diğer iş ilanlarının yanında.

Bilgi İlk iş ilanı lekeli, , Apple kendi modemi geliştirmeye çalışan tek potansiyel olmadığını iddia ederek bir adım öteye geçecek kaynaklar belirtiyor, ancak şirket isteyen ile, ileride iPhone’lar kullanılması için bu hedeflemesi, aslında Uzun süredir ortak Intel’i kendi kurum içi çözümü için geride bırakın.

Göre bilgi bile Apple’ın sözde 5G iPhone 2020 için aday olan ‘ın raporunda, yeni modem hala yıllar var olacağını yerine Intel’in geliştirme sırasında 5G modem kullanarak . Mantıksal olarak da mantıklı – eğer Apple artık sadece işe alım yapmaya başlıyorsa, donanımın nakliyesine hazır hale gelmeden en az birkaç yıl alacak. Ancak hareket, özellikle dünyanın en büyük modem tedarikçilerinden ikisi olan Qualcomm ve Intel için, mobil alan için büyük sonuçlar doğuracaktı.

INTEL, QUALCOMM’UN MODEMLERİNE KIYASLA PERFORMANSA UYGUN BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMİYOR.

Apple, tarihsel olarak, cihazlarında Qualcomm ve Intel modemlerin bir karışımını kullanıyordu, ancak Apple , 2019 yılının başından bu yana, Qualcomm’u rekabetçi fiyatların üstünden geçtiğinde , modem tedarikçisini aşırı şarj etmekle suçladı. Apple ve Qualcomm arasındaki şu an devam eden mücadeleyi, iPhone’un Qualcomm’un yongalarını iPhone XS ve XR için Intel modemlerini kullanmayı bıraktığını ve Qualcomm’un Apple’ın iPhone’larını satmalarını engellemek için kendi denemelerini yaptığını gördü . ABD ve Çin.

Apple’ın problemi, Intel’in modemlerini kullanmayı seçebilmesidir, ancak zor sayılara geldiğinde, Intel Qualcomm’un modemlerine kıyasla performansa uygun bir performans göstermemiştir. Ookla hız testlerinin yakın zamanda yaptığı bir analiz, Qualcomm’un Snapdragon 845’inin Intel modemlerine sahip cihazlardan çok daha yüksek hızlar sunduğunu gösterdi . Küçük bir boşluk değildi – sonuçlar (Qualcomm tarafından Ookla’dan toplanan), Intel’le karşılaştırıldığında Qualcomm modemler için yüzde 40 daha hızlı indirme hızı ve yüzde 20 daha hızlı yükleme yaptı. Ve daha teknoloji meraklısı arasında, iPhone’un Qualcomm varyantını Intel modem versiyonu üzerinden satın almayı tercih ettiniz (daha önceki donanım nesnelerine geri döndükten sonra).

Apple, A-serisi çipleriyle kendi iPhone ve iPad cihazları için uzun zamandır kendi mobil işlemcilerini geliştiriyor – özel olarak üretilmiş bir modeme ayrılıyor ve cihazlarına özel donanımı daha da kontrol edebiliyor, performansa benzer başarılar sunabiliyor. Apple zaten hesaplamalı silikon ile başardı. Aynı zamanda , şu an için yalnızca ABD’de mevcut olan telefonlarda da olsa, kendi donanım ve modemler için kendi bünyemizde bulunan modem ve işlemci yığınlarını kullanan Samsung ve Huawei gibi rakiplerinden benzer hareketler de yansıtıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here