Apple’dan Steam Link uygulamasına veto!

0
81

Apple’dan Steam Link uygulamasına veto!

Oyun yapımcısı Valve’nin sahibi olduğu dijital platform Steam, bu hafta Steam Link uygulamasını çıkaracaktı. Uygulama Android’lerin beta sürümü için çıkarılırken, iOS işletim sistemi kullanıcıları için çıkmasına günler kala Apple tarafından ilginç bir haber geldi. Apple’dan Valve firması için veto geldiği için mobil kullanıcılar uygulamayı telefonlarına indiremeyecek.

Steam Link için son dakika kararı!

App Store yetkilileri gerekli kontrolleri uygulama için yaptıklarını ve uygulamanın bugün itibarıyla yayınlanacağını duyurmuşlardı. Son dakikada karar değişikliği yapan Apple, kontroller sırasında bazı detayların gözden kaçtığını belirterek Apple uygulama rehberinde yer alan “iş anlaşmazlığı” kuralları ile bağdaşmayan nedenlerden dolayı App Store üzerine uygulama konulmayacağı açıklandı.

Alınan duyumlara göre vetonun nedeni, App Store’un tüm uygulama satın alımlarında %30 pay keserken; uygulama sayesinde Steam direk telefona yandığı için Apple Store oyunlarına ihtiyaç duyulmuyor.

Valve yetkilileri yaptığı açıklama Apple ve Apple Store yöneticileri tarafından veto kararının tekrar düşünülmesini talep ederken; Apple Store tarafında Steam Link’in pek de parlak bir geleceği bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here