HaberlerIOS

Apple’dan bir sürpriz gelebilir

Apple’dan bir sürpriz gelebilir

Apple, 2019 yılının ilk çeyreğinde sattığı 600 bin HomePod sayesinde pazarın dördüncü en büyük oyuncusu haline geldi. Apple ile ilgili yeni bir iddiaya göre, sahip olduğu Beats ses şirketi ile akıllı bir hoparlör satışına hazırlanıyor.

Beats sürprizi Apple’dan gelebilir

Apple, yılın başında yeni bir pazara girerek; HomePod akıllı hoparlör satışına başladı. Apple, Amazon ve Google gibi tecrübeli oyuncuların pazarında tek başına güçlü olamayacağını ve rekabet edemeyeceğini fark ederek, geniş ürün yelpazesi ile Beats ses şirketi ile iş birliği yaparak pazarda güçlü olmayı hedefliyor.

Strategy Analytics yayınladığı rapor doğrultusunda, yeni yılın ilk çeyreği mart ayında dolarken; HomePod akıllı hoparlör sayesinde pazarda %6’lık paya sahip oldu. Echo serisi cihazları ile Amazon pazarın%81,9’luk payına sahip oldu.

Apple akıllı hoparlör geliştiriyor

Loveios adlı bir sitenin iddiasına göre, HomePod’u 350 dolara satan Apple, 150 dolar gibi uygun fiyatlara sahip olacak yeni bir akıllı hoparlör üzerinde çalışıyor.

Tayvanlı haber kaynaklarına göre Apple, Beats markasının akıllı hoparlörü ile pazara odaklanırken; çıkacak ilk ürünün 150-200 dolar arasında fiyatlarla satışa sunulacağı iddialar arasında yer alıyor.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.