Haberler

Apple’dan 9.7 inçlik Yeni iPad Modeli

Apple bu hafta yeni bir iPad modelini tanıtacağına dair haberler uzun süredir yurtdışı menşeli teknoloji sitelerinin gündemindeydi. Gelinen noktada iddialar doğru çıktı ve yeni iPad modeli ilk kez meraklı takipçilerle buluştu. iPad Air 2’nin yerini alan bu yeni iPad modeli toplam 9.7 inçlik bir ekrana sahip. Modelin ismi ise doğrudan “iPad” olarak belirlendi.

Her ne kadar yeni bir tablet modeli olsa da, cihazın özellikleri iPad Air 2 ile hemen hemen aynı. Göze çarpan en büyük değişiklik iPhone 6S ve 6S Plus’ta kullanılan 64 bit A9 işlemcinin tablette kullanılması olmuş. Altın sarısı, beyaz ve gri gibi renk seçenekleri de cabası.

Fiyat tablosu da değişti

Yeni iPad modelini tanıtırken tablet satın alma arayışındaki müşteriler cezbetmeyi de hedefleyen Apple, giriş seviyesi olan 32 GB’lık WiFi modelini 329 $’lık bir fiyat etiketiyle satışa sunmaya karar vermiş. Eğer hem WiFi, hem de hücresel veri destekleyen 32 GB’lık modeli satın almak isterseniz 459 $’ı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Çok daha geniş bir kasaya sahip olmasına rağmen iPad Air 2’ye tasarım yönünde de çok benzeyen yeni iPad’i ne yazık ki Rose Gold rengiyle satın alabilmeniz mümkün değil. Şuan için yalnızca iPad Pro’ya özel üretilen bu renk, müşterilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı noktasında spekülasyonların bulunduğu yeni iPad modeli, giriş seviyesi tablet satın almak isteyenleri hedefliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.