Bilgisayar

Apple, Yeni MacOS Sierra Beta’da iOS Tarzı ‘Night Shift’ modunu tanıttı.

Apple, Macbook Pro’nun batarya sorunlarına çözüm sağlayan güncellemesinin ardından MacOS’un yeni bir beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm ile, iOS’taki uyku tasarruf modu Night Shift MacOs 10.12.4 Beta ile beraber geliyor.

Bu özellk ile yatmadan önce telefon ekranının renk sıcaklığını ayarlayarak uykusuzluğunuza engel oluyor ve bununla beraber gözlerinizin yorulmasını engelliyor. Yeni Sierra 10.12.4 Beta ile birlikte MacOS’a gelen özellik etkin olduğunda, renk sıcaklığını sert bir maviden sıcak sarı renge değiştirecektir. IOS’ta, Night Shift otomatik olarak gün batımı çevresinde açılır ve ertesi sabah eski haline döner. Ekranınızda hızlıca kaydırarak erişebileceğiniz iOS’un kontrol merkezi’nde bunu manuel olarak da açabilirsiniz.

Bazı çalışmalar cihazlarımız dan çıkan sert mavi ışığın melatonin üretimimizi engellediğini ve böylece uykuya dalmamızın zor olduğunu iddiaları ortaya çıktıktan sonra Apple, Night Shift’i piyasaya sürdü. Bilimsel bir çalışma olmaması sebebiye iddialardan öteye geçemedi.

Amazon’un geceleri kitap okumak için sıklıkla kullanılan Fire tabletleri, 2015 sonunda Blue Shade özelliği ile bu konuda adım atmıştı. Mac ve Windows ekranın renk sıcaklığını f.lux gibi üçüncü parti ekletiler ile otomatik olarak yapmakta mümkün.

Night Shift’in Mac ve MacBook’lara eklenmesi biraz zaman alabilir. Sabırsız Apple kullanıcıları, Beta Software programına katılarak bu özelliği kullanabilirler.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.