Haberler

Apple Watch Kendi Piyasasını Kuruyor

Akıllı saat dünyasının öncüleri arasında yer alan Apple, ilgi konusunda büyük çalışmalar üretmeye devam ediyor ve müşterilerinin tepkilerine göre kendi kitlesini oluşturmaya hazırlanıyor. Tıpkı iPhone gibi bir kitle oluşturmayı düşünen Apple, Apple Watch konusunda da önemli başarılara imza atacak gibi görünüyor. Şu an pazarın yarısını elinde bulunduran marka, bu sene de bu gidişata devam edecek gibi görünüyor. Akıllı saat teknolojisi çok önemli bir teknoloji. Bu teknolojinin şu an aktif olarak kullanılmasa bile zamanla daha da aktif olarak kullanılacağını düşünüyoruz. Geçen sene ortalama 8 ay içinde tamı tamına 8 milyon adet akıllı saat satan Apple, Pazar payının %51’lik kısmına hakim oldu diyebiliriz.

Markanın yayımladığı son araştırmasına göre durum biraz daha farklı. Bu rapora göre, marka 2019 senesinde de aynı şeklide yükselişini sürdürmeye devam edecek. İnternational Data Corporation tarafından yayımlanan, son araştırmaya göre Apple Watch akıllı saatlerin durumu oldukça önemli bir yola gidiyor. Tahminlere göre 2019 senesinde gidişat biraz daha yüksek. Ortalama 16 milyon satışa ulaşmayı hedefleyen marka, bakalım bu durumu nasıl toparlayacak ve gerçekten bu sayıya ulaşabilecek mi (gerçi pek sürpriz olmayacaktır bu)? Hatta Apple analizleri ile biraz daha uzun vadeli düşündü ve 2020 senesine dair tahminlerde bile bulundu. 2020 senesinde ortalama 31 milyon adet ürün satacak olan marka, bu ürünlerin tamamını Apple Watch olarak satışa sunacak. Yani firmanın hedefi 2020 senesinde yılda 31 milyon akıllı saat satmak (oldukça büyük bir hedef).

Firmaların kendine has satış stratejisi olsa bile, üretilen akıllı saatlerin işlevi hemen hemen aynı şeylere sahip. Pek çok marka Android ve Ios ile uyumlu akıllı saatleri gün geçtikçe piyasaya sunmaya devam ediyor. Samsung, Android ve diğer markaların bu konuda gösterdiği hassasiyet de oldukça yüksek. Akıllı saat teknolojisi gün geçtikçe daha da iyi yerlere gideceği kesin. Mobil devir, artık ellerimizden kollarımıza doğru geliyor. Bu yüzden akıllı saatlerin satışı, kullanışı ve daha pek çok detayının gelişmesi mümkün görünüyor. Şimdiden bol şans diliyoruz ve kendinize yakışan en güzel akıllı saate sahip olmanızı diliyoruz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.