AndroidIOSMobil

Apple ve Google, enfekte koronavirüsü izlemek için ortak bir araç geliştirdiler.

Apple ve Google mühendislik ekipleri, koronavirüs bulaşmış hastalarla temas halinde olabilecek kullanıcıları izlemek için merkezi olmayan bir araç oluşturmak üzere güçlerini birleştirdi. Bu, sağlık otoritelerinin hastalığın yayılmasını izlemesine ve risk altındaki insanları bilgilendirmesine yardımcı olacaktır.

 

Projenin ilk aşaması, halk sağlığı kurumlarının kendi uygulamalarına entegre edebilecekleri bir API’dir. Bir sonraki adım, iOS ve Android çalıştıran cihazlarda çalışacak olan sistem düzeyinde bir kişi izleme sistemidir.

 

Sistem, Bluetooth kullanarak kısa mesafelerde anonim bir tanımlayıcının iletimini kullanır. Bu sinyaller, yakındaki diğer akıllı telefonların cihaz belleğinde sakladığı rastgele sayı dizeleridir.

Koronavirüsün yayılmasını engellemek için ana önlemlerden biri izlemektir, yetkililerin enfekte olmuş kişilerin yerini kontrol etmesine ve diğer insanlarla temaslarını durdurmasına izin verir. İrtibat takibinin zaten dünyanın birçok ülkesinde etkili olduğu kanıtlanmıştır, ancak aktivistler bunun gizliliği ihlal ettiğine inanmaktadır.

 

Şimdi dünyanın 184 ülkesinde bu enfeksiyonla 1.6 milyondan fazla enfeksiyon vakası var. ABD, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa, Çin, İran ve Birleşik Krallık olmak üzere sekiz ülke tüm vakaların% 80’ini oluşturmaktadır. Aynı zamanda, virüsün geldiği Çin’de, salgında önemli bir azalma var. 2019’un sonundan bu yana 95 bin kişi koronavirüs enfeksiyonundan öldü, 356 binden fazla insan tedavi edildi. Rusya’da toplam 10.917 koronavirüs enfeksiyonu olan hasta var, 94 hasta öldü, 795 tedavi edildi.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.