Haberler

Apple, macOS 10.12 Sierra beta 2’yi yayınladı

Grafikerler ve yazılımcılar başta olmak üzere toplumun hemen her kesiminden insan tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle kullanılan MacOS işletim sistemi, Sierra beta 2 isimli yeni güncellemesini geliştirici programına kayıt olanlar için yayınladı. Yayınlanan her güncellemenin ardından daha da kusursuz bir hale bürünen işletim sistemi, Apple bünyesinde çalışan uzman mühendisler tarafından geri dönüşler dikkate alınarak yenileniyor. iOS ismini verdiği mobil işletim sistemindeki iddiasını masaüstü işletim sisteminde de devam ettiren Apple, macOS 10.12 Sierra beta 2 isimli işletim sistemini geliştirici programına kaydını gerçekleştiren herkesin kullanımına açtı.

Güncellemeyle birlikte neler değişiyor?

Apple’ın hemen her yazılımında olduğu gibi kararlılık, bu işletim sistemi sürümünün de bir numaralı iddiası. Buna ek olarak iPhone kullanıcılarının günlük işlerini kolaylıkla halletmelerini sağlayan sanal asistan Siri’nin masaüstü işletim sistemine geldiği de belirtiliyor. iPhone 4S’ten berir tüm iPhone’larda bulunan Siri sayesinde fotoğrafları yüz tanıma sistemiyle otomatik olarak organize edebilmek de mümkün hale geliyor.

Yayınlanan güncelleme günlüğünde yeni özelliklere dair detaylı bilgilendirme bulunmuyor. Mühendisler daha çok giderilen hatalara yer vermiş. MacOS üzerinden yazılım geliştiren kullanıcıların Xcode 7.3.1’i kullanamayacağı, bunun yerine Xcode 8 beta’yı kullanması gerektiği de belirtilen notlar arasında yer alıyor.

Söz konusu bu işletim sistemi yalnızca Apple’ın geliştirici programına kayıt olan kullanıcılar tarafından indirilebilir durumda. Yaklaşık 2 hafta kadar sonra Developer Beta 3’e kayıtlı olanlar işletim sistemine deneyimleyebilecekler.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.