IOS

Apple iOS 10 Beta 7 Yayınlandı

Teknoloji devi Apple; iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları için geliştirdiği iOS 10’un 7 numaralı Beta sürümünü yayınladı. Geliştiriciler tarafından indirilebilen güncelleme, işletim sisteminin resmî olarak kullanıma sunulmasından önceki son halini andırıyor. Ki zaten Apple’ın da iOS 10’u önümüzdeki ay içinde yayınlaması ve tüm kullanıcılar tarafından indirilebilir hale getirmesi bekleniyor.

Yaklaşık 60 MB büyüklüğündeki son güncelleme, 14A5345a numaralı sürüm versiyonuyla cihazlara dağıtıldı. Üstelik bundan sadece 6 gün kadar önce Beta 6 sürümü yine Apple tarafından yayınlanmıştı. Bu güncellemede MacOS, Watch OS veya TV OS işletim sistemlerine ait herhangi bir değişiklik gözlemlenmedi.

Müzik, Haberler ve Haritalar uygulamalarının tamamen yenilendiği iOS 10’da birçok sıra dışı özellik de mevcut olacak. Akıllı ev yönetim sistemleri için geliştirilen Home uygulamasından tutun, yeniden tasarlanan kilit ekranı ve ana sayfa için widgetlara kadar birçok değişiklik kullanıcıları bekliyor olacak. Keza iMessage’a getirilen yeni özellikler de cabası.

Bundan önceki işletim sistemlerinin aksine iOS 10’da kurulu gelen uygulamaları kaldırabilmek de mümkün olacak. Birçok iPhone kullanıcısı, telefonda hiç kullanmadıkları uygulamaların ana ekran üzerinde yer kaplamasından şikayetçiydi. Harita, hesap makinesi, borsa, müzik ve videolar uygulamaları bunlardan yalnızca birkaçı.

7 Eylül tarihinde merakla beklenen iPhone 7 modeliyle birlikte resmi olarak yayınlanması beklenen iOS 10 sayesinde söz konusu bu uygulamaları kaldırıp ihtiyaç halinde App Store’a giriş yaparak tekrar indirebilmek mümkün hale gelecek.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.