Apple iOS 10.1 Yayınlandı

0
70

Apple merakla beklenen İOS 10.1 sürümü yayımlandı. Birçok yeniliği içinde barındıran sürüm kısa süre içerisinde büyük beğeni topladı. Gelen yenilikleri bir an önce yüklemek isterseniz hemen telefonunuzun ayarlar kısmında yer alan yazılım güncelleme menüsü kullanmanız yeterli olacaktır.

Apple iOS 10.1

Yeni sürümde başta kamera ve fotoğraflar olmak üzere çok yeni özellikle katılmıştır. Portre kamera özelliği sisteme dahil edilmiştir. Yapılan yenilik ile fotoğraflar uygulaması içerisinde yer alan kişi isimleri iCloud yedeklemelerine dahil edilebilmektedir. Kamera uygulamasını açtıktan sonra yaşanan bulanık ve yanıp sönen ekran görüntüsü sorunu ortadan kaldırılmıştır. İcloud üzerinde açılan fotoğraf arşivi sonrasında yaşanan fotoğraflardan çıkma sorunu ortadan kaldırılmıştır. Kazandırılan bir diğer yenilikte haritalarda yer alan simgelerin düzenlenmesine yöneliktir. Mesajların kullanımına yönelik görsellikler getirilmiş ve bir takım seçenekler sunulmuştur. Kişi adlarının mesajlarda hatalı olarak gösteren sorun ortadan kaldırılmıştır. Mesajlarda gönderilen videolarda yaşanan ses sorunun ortadan kaldırıldığını görmekteyiz. Yeni sürüm ile çok sayıda iyileştirme ve sorun giderme yapılmıştır. Özellikle mesajlarda ve bir takım uygulamalarda durduk yere ortaya çıkan sorunların giderilmesine yönelik çok büyük bir adım olmuş. Veri yüklemeleri sırasında yaşanan sorunlar yeni sürümle ortadan kaldırılmıştır.

apple-ios-10-1

Alarm sistemine yönelik yeni düzenlemeler yapılmış alarmı engelleyen sorunlar ortadan kaldırılmıştır. İnternet üzerinden hata bildirimlerine yönelik sorunları ortadan kaldırmak içinde bir takım düzenlemelerin yapıldığı göze çarpmaktadır. İOS 10.1 birçok sorununuzu ortadan kaldırarak sizlere kolaylıklar getirecektir.