Apple, bu yılın iPhone’ları ile USB-C’deki tekneyi resmen kaçırdı

0
78

Apple, USB-C’ye bağlı kalmayacaksa, neden herhangi bir müşterisi olmalı?

Apple’ın en yeni iPhone’ları, XS ve XR, duyuruldu ve bir kez daha, bir USB-C kablosu yerine bir USB Type-A Yıldırım kablo ve düşük güç 5W tuğla dahil olmak üzere son derece sinir bozucu bir seçim yaptı ve şarj cihazı.

Apple’ın, en son, en büyük ve çoğu durumda, Lightning’in 2012’de piyasaya sürülmesinden bu yana içerdiği aynı eski kablo ile 1.000 dolarlık akıllı telefonları satma konusunda neden ısrar ettiği konusunda bir açıklama yapmadı. Belki de bu basit bir meseledir. maliyet. Belki de şirket, yeni ve alışılmamış bir kabloyla müşterileri yabancılaştırmaktan korkuyordur.

 

Ancak, bu noktada USB-C yeni ya da yabancı değil, özellikle Apple’ın en sadık müşterileri için Apple’ın sattığı neredeyse her dizüstü bilgisayardaki özel bağlantı noktası seçimiyletakılıp kalıyor.

2015 yılında Apple, 12 inç MacBook’u kullanmaya başladığında ve daha sonra bu kararları 2019’nın MacBook Pro’ları ile daha da güçlendirdiğinde, bunu yapmak, insanları yeni teknolojiyi kullanmaya zorlayarak endüstrinin geri kalanını ileriye taşıyacaktı . Ancak yıllar sonra, USB-C büyümesi hala sektörde acı verici bir şekilde yavaşladı ve pek çok yeni ürün , “henüz orada değil” kabulünden bu yana cihazları limana koymayı reddediyor.

Apple, bu sorunun bir parçasıdır: USB-C’den Lightning kablolarına kadar, USB-C’nin “gerçek” bir port standardı olmadığı gerçeğini daha da arttırır. Aksesuar üreticileri, Apple’ın bir yan projeden başka bir şeye benzememesi durumunda, neden USB-C’ye yatırım yapmalı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here