Haberler

Apple Almış Olduğu Patent: Gözlük Kullananlara Kolaylık Sağlayabilir..

Patent (17 Haziran 2020) ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) ile yayınlanmıştır.

Apple’ın yeni bir patenti, kullanıcıların gözlerine otomatik olarak uyum sağlayan ve herhangi bir eksikliği telafi eden bir çift gözlük ortaya çıkardı. Daha önce (17 Haziran 2020) ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) ile yayınlanmıştır.

Patentte, söylenti Apple Camında kullanılabilecek kendi kendini düzelten lenslerin arkasındaki teknoloji açıklanmaktadır. Bu ürünün AR gözlük olduğu sanılıyor ve bir akıllı telefonla birlikte çalışabilmekedir. (patentli görüntülerde bir iPhone’a benzer). Akıllı telefon çerçeveye kayacak ve iç konektörlere bağlanacak, daha sonra ekran olarak işlev görecek.

 

Apple bu patenti birçok kez “Ekranlı taşınabilir bir elektronik cihazı tutmak için başa takılan ekran aparatı” olarak etiketlemiştir. Ancak patentin son yinelemesi, aracın optik bileşenlerinin konumlarını ve yapılandırmalarını değiştirebilen yeni bir sistemi tasvir ediyor. Başka bir deyişle, Apple Glass kullanıcıların reçetesine göre ayar yapabilecektir.

 

 

Ayrıca ekran, görüntülenen görüntüyü daha net hale getirmek için ayarlanabilir. Bu objektif üzerindeki görüntülerin konumunu değiştirerek ve içeriği yeniden boyutlandırarak elde edilir. Patentli görüntülere bakıldığında, bu yöntemin arkasındaki işlem gücü bir iPhone aracılığıyla yapılacaktır. Bu sistem iPhone’un birçok özelliğini çalıştırmasını gerektiren Apple Watch’un erken yinelemelerine benzer. Ne yazık ki sadece bir patent üzerinde devam edecek fazla bir şeyimiz yok.
Ancak Apple Glass’ın önümüzdeki yıl bir süre gelmesi bekleniyor.

 

Kaynak
https://www.gizmochina.com/2020/06/17/apple-glass-may-not-require-users-to-have-prescription-lenses/
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.