arama

Android Oreo 8.1 Sürümü ile gelen yenilikleri inceledik

Android Oreo 8.1
  • Google News Abone Ol
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Celal

Android Oreo 8.1 sürümü bugün yapılan tanıtım ile kullanılmaya başlandı. Google’ın paylaştığı bir yazı ile Oreo 8.1 sürümünün mobil işletim sistemlerine getireceği yeniliklerde açıklanmış oldu. Yeni gelen güncelleme daha çok zayıf ve orta sınıflı telefonlar için yeni bir işletim sistemi getirmeyi planlayan Google’ın ilk adımı olarak kabul edilecek türden.

Android Oreo 8.1 Hangi Yenilikleri Getirdi?

Düşük ve orta sınıflı telefonların yüksek performansta çalışabilmesi için çalışmalarını sürdüren Google yeni sürümü Oreo 8.1 ile ilk alt yapısını atmış oldu. Android Go sürümü için bir alt yapı özelliği taşıyan yeni sürüm 5 Aralık 2019 itibari ile Nexus ve Pixel cihazlara gönderilmeye başlayacak.

Daha Güvenli Sörf : Yeni gelen özellikler arasında en dikkat çekici özelliklerden biri zararlı internet bağlantılarının erişimini engelleyecek.

Bluetooth : Oreo yeni sürümü ile bağlı olduğunuz cihazların artık pil durumunu görebileceksiniz. “ Hızlı Ayarlar “ sekmesinde gösterilecek bu özellik Android kullanıcılarının ilkez keşfedeceği türden.

Nexsus 5X : Andorid işletim sistemini kullanan cihaz son sürüm ile birlikte hoparlöründen ses çıkmama sıkıntısı ile karşı karşıyaydı. Yeni gelen güncelleme ile birlikte bu sorun çözülmüş olacak.

Parmak izi okuyucu : Android kullanıcıları başka kişilerin defalarca telefonun açmaya çalışmasından dolayı rahatsızdı. Google bu sorunu parmak izi tanımlanmayan kullanıcıları engelleme olanağı getirerek çözdü.

Pixel 2X2 : Video oynatmalarında donma ve görüntü kaymasına neden olan sorun giderildi.

Otomatik Doldurma : Formlarınızı artık daha hızlı ve kolay tamamlama methodu ile saniyeler içerisinde yapabileceksiniz.

Android Go sürümünün alt yapısı niteliği taşıyan Oreo 8.1 için gelen yenilikler şimdilik bu kadar. Google işletimi Android Go çıkmasına kısa bir süre kala Oreo 8.1 sürümünün incelemenizi şiddetle öneriyoruz.

BENZER İÇERİKLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.