Dijital Fotoğraf

Android Kameralar Hayatımızda

Android kameralar hayatımızda ve bunların kullanımı da gün geçtikçe artıyor. Daha yaygın bir çalışma biçimi ile karşımıza çıkan bu kameralar, Panasonic tarafından sunulan ilk modeli ile ön plana çıkıyor. Lumix CM10 olarak üretilen bu kamera, 4G Elite desteği ile karşımıza çıktığı için çok daha özel bir yere sahip aslında. Tanıtılacak ürünlerin içinde pek çok ürün var ve Panasonic Lumix CM10 adlı ürünün tanıtımı IFA 2019 etkinliklerinde yapılacak. Etkinliklere kadar detaylı bilgi vermeyen Panasonic, kendine has duyurularda bulundu ve bu duyuruların içinde, artık daha fazla akıllı kamera üreteceklerini dile getirdi.

Android tabanlı kameralar, birbiri ile uyumlu hale gelen her türlü seçeneği bir araya getiriyor. Bu yüzden uyumluluk sorunu yaşanmaması adına, 4K çekim yapan kameralara kadar geniş bir perspektif sunuluyor. Android tabanlı kameralara 4K teknolojisini entegre edeceğini duyuran Panasonic, bu çalışmalarını daha da hızlandıracağını ve büyük bir artış ile ön plana çıkaracağını söylerken, aslında akıllı teknolojilerin hayatımıza ne kadar girdiğini de göstermiş oluyor bir yandan. Bu yüzden hemen hemen herkesin ihtiyaçları arasında yer alan akıllı cihazlar, kameralar konusunda da boş değil artık. Fotoğraf çekmek, video çekmek ve daha pek çok çekim yapmak adına kullanabileceğiniz çalışmalara batığımız zaman, online olarak ön plana çıkarılan her türlü yeniliği görebilirsiniz. Özellikle analog çekimler ve dış çekimler için özel bir ayarlama konsantresine sahip olan akıllı kameralar, bu konuda mobil cihazlara göre biraz daha farklı. Analog özellikli olması işin sanatsal boyutunu artırırken, dijital kameraların her şeyi otomatik hale getirmesi de, görüntü kalitesini ve ortamın büyüsünü bozan türden. Ama tabi yine de, yoğun hayatın pratik detaylarına ulaşmak isteyen her bireyin ilgisini çeken pratik çözümlerin arasında, akıllı kameraların da yeri çok büyük. Dikkatlerden kaçmayan bir diğer detay ise, kameraların fiyatı aslında.

Profesyonel fotoğraf makinelerinin fiyatları ile eş değer bir fiyata geleceği düşünülen bu kameralar, yapılacak işler için farklı çalışmalar ve seçenekler sunuyor. Bilgisayar destekli çalışan her şey güzel işlerken, bilgisayar destekli çalışan cihazların içine bir de bilgisayar teknolojisini yerleştirmek, bakalım nasıl bir tepki yaratacak. Merakla bekliyoruz Lumix CM10 modelinin çıkmasını.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.