Android cihazınızda Wi-Fi sinyalini nasıl artırabilirsiniz?

0
61

Wi-Fi’nizin genelde olduğundan çok daha fazla pil tükettiğini fark ederseniz veya her zaman bağlanmış gibi gözüküyor ancak internet tam olarak yıldırım hızında değil, o zaman kötü bir Wi-Fi bağlantısından muzdarip olabilirsiniz. 

  • Hangi Wi-Fi erişim noktasının en iyi olduğunu öğrenin
  • Telefon kasanızın sinyali engelleyip engellemediğini kontrol edin
  • Router’ınızı mükemmel noktaya yerleştirin
  • Bir DIY radyo çanak yapmak
  • Wi-Fi frekans bandını değiştir
  • Radyonuzu veya firmware’inizi güncelleyin
  • Zayıf bağlantılardan kaçının (Android 6.0 Marshmallow veya üstü)

Hangi Wi-Fi erişim noktasının en iyi olduğunu öğrenin

Zayıf bir Wi-Fi bağlantısından dolayı ilk tercihiniz olan yönlendiriciyi kapatıp tekrar açmanın kısa bir yolu, Wi-Fi çözümleyici uygulamasını başka bir şekilde kullanıyor. İlk olarak, belirli bir ağ için kullanmak için en iyi kanalı sağlar. Ayrıntıya girmeden, ağınızı optimize etmenize izin verir ve bunu yapmak için teknik bir vızıltı olmak zorunda olmadığınız anlamına gelir. 

İkincisi, alandaki hangi ağın en kararlı bağlantıya sahip olduğunu değerlendirir, bu genellikle telefonunuzun varsayılan olarak bağlandığı bağlantı değildir. Son olarak, IP adresiniz, ağ geçitiniz, DNS vb. Gibi ağ bilgilerine kolay erişim sunar.  Bu, önemli değildir, ancak güç kullanıcıları için yararlıdır.  

 

 

Telefon kasanızın sinyali engelleyip engellemediğini kontrol edin

Birçok telefon kılıfı aslında Wi-Fi sinyalinizi daha da kötüleştirir, özellikle de eklenmiş koruma veya kickstandlar için kullanılan metal içeriyorsa. Davanızın Wi-Fi sinyalinizi etkileyip etkilemediğini görmek için, bir Ookla hız testi yapın, ardından aynı konumda, tekrar yerine yerleştirin ve testi tekrarlayın. Davanızı kullanırken bir fark görürseniz alternatiflere bakmak isteyebilirsiniz. Uygulama, izinlerin çoğunu sorar. Bu nedenle, testinizi tamamlar tamamlamaz kaldırmanızı öneririz.

 

 

Router’ınızı mükemmel noktaya yerleştirin

Evde Wi-Fi bağlantısını büyük ölçüde artıran başka bir basit hile, yönlendiricinin konumunun optimizasyonu. Çoğu zaman telefonun veya kablo çıkışının hemen yanında bulunur, ancak bu nadiren bağlantınız için en iyisidir. Eğer taşıyabiliyorsanız, yönlendirici sinyalinizin nasıl çalıştığını bir bakışta görmenizi sağlayan Wi-Fi FDTD çözücü uygulamasına bir göz atın.

 

 

MacGyver bir DIY radyo çanağı

Yukarıdakilerin hepsi başarısız mı? Eski okul seçeneğinin zamanı geldi. Eğer daha iyi bir Wi-Fi sinyaline gerçekten ihtiyacınız varsa, o zaman aslında biraz daha küçük bir parabolik yemeğinizi daha iyi bir karşılama için ” yakalama ” yapabilirsiniz. Bu temelde büyük bir radyo veya uydu anteninin küçük bir versiyonu. Bir metal çanak kullanabilirsiniz veya bir alıcı yemek yapmak için bir soda yapabilirsiniz. Zayıf bir sinyalin olduğu her zaman yapmak için en pratik şey olmayabilir, ama eğlenceli.

Wi-Fi frekans bandınızı 5 GHz olarak değiştirin 

Çoğu Android cihaz, 5 GHz frekans bandında ve ayrıca eski 2,4 GHz bandında çalışabilir. Ne anlama geliyor? 5 GHz gibi daha yüksek frekanslarda, spektrumda daha fazla boş alan var. 5 GHz frekansında her biri 20 MHz’lik 23 kanal vardır ve bu 2,4 GHz’de sunulan 14 kanaldan daha fazladır. Kanallar çakışmadığından, Kablosuz bağlantınızda daha iyi bir sinyal almanız olasıdır.

Android 6.0 Marshmallow veya daha eski cihazlardaki cihazlar için

Yönlendiriciniz 5 GHz bandında çalışıyorsa (en yeni yönlendiriciler), o zaman da Ayarlar> Wi-Fi> Gelişmiş> Wi-Fi frekans bandı’na giderek telefonunuzu o gruba geçirin ve   sonra Otomatik’e dokunun . Bu, telefonunuzun mümkün olduğunda 5 GHz bandında çalışmasını sağlayacaktır.

 

 

Android 7.0 Nougat veya daha yeni bir sürümü çalıştıran cihazlar için

Hiçbir zaman Android sürümleri ayarlarda Wi-Fi bantlarını değiştirmenize izin vermez, ancak yine de bu seçeneğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, Wi-Fi bantlarını kolayca değiştirebilmenizi sağlayan kullanışlı bir açık kaynak Wi-FiAnalyzer uygulaması vardır.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here