Android

Android 7 Nougat Nasıl Kurulur?

Android kullanıcılarının merakla beklediği Nougat güncellemesi nihayet geldi. Birbirinden şık ve kullanışlı özelliklerin yer aldığı, tasarım ve yazılım hatalarının giderildiği, çeşitli yeniliklerin bulunduğu Android 7.0 Nougat işletim sistemi; şimdilik yalnızca belli başlı cihazlarda kullanılabiliyor. Destekleyen şebeke operatörleri ve telefon markaları zamanla çoğalabilir, ancak şimdilik yalnızca aşağıdaki modellerde Nougat kullanılabiliyor:

Nexus 6, Nexus 9, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C ve General Mobile 4G (Android One).

Görüleceği üzere listede General Mobile’ın haricinde hep Nexus modeller var. Bunun sebebi, Nexus’un Google tarafından geliştirilmesi ve güncellemeleri doğrudan dev yazılım şirketi tarafından alması.

Batarya ömrünü uzatan yeni yazılımı, ekranı ikiye bölerek farklı uygulamaları aynı anda çalıştırabilmesi ve zengin emoji karakterleri; Nougat’ın dikkat çeken yeniliklerinden bazıları. Şimdi dilerseniz bu güncellemeyi nasıl indirebileceğinize bakalım.

Nougat’ı şuan kurabilmek için Android Beta programına kayıt olmanız gerekiyor. Bu adrese tıklayarak Google hesabınızla oturum açtıktan sonra Nougat sürümüyle uyumlu cihazınızı seçmeniz gerekiyor. Eğer tüm işlemleri sorunsuz yaptıysanız cihazınıza “Yeni güncelleme mevcut” şeklinde bir uyarı gelecektir. Olur da gelmezse Ayarlar > Hakkında > Sistem güncellemeleri kısmına gelin ve güncellemeleri kontrol edin.

Eğer Beta programına kayıt olmak istemiyorsanız, OTA (over the air) üzerinden Nougat’ı edinebilmek için bir süre daha beklemeniz gerekecektir. Dalga dalga Nexus cihazlara verilen güncellemenin birkaç güne dünya genelinde indirilebilir hale gelmesi bekleniyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.