Android

Android 7 Nougat Heyecan Verici Yenilikleriyle Geliyor!

Google’ın geliştirdiği mobil işletim sistemi Android’in 7 numaralı son sürümü Nougat nihayet yayınlandı! Haftalardır çeşitli haber sitelerinde yer alan sızıntılarda Nougat’ın çıkış tarihi olarak 22 Ağustos gösteriliyordu. Geçtiğimiz gün OTA üzerinden güncellemenin dağıtıma çıkarılmasıyla birlikte söz konusu söylentinin ne kadar isabetli olduğu da anlaşıldı.

Ancak güncellemenin dün dağıtılması, yakın tarihte cihazınızın Nougat’a yükselebileceği anlamına gelmiyor. Önceki tüm Android güncellemelerinde olduğu gibi Nougat’ı da ilk olarak Nexus cihazlar alacak. Bu da Sony, Samsung, HTC veya başka herhangi bir markanın cep telefonuna sahip olan kullanıcıların biraz daha beklemesi gerektiğini gösteriyor. Tabii HTC 10 veya Samsung Galaxy S7 gibi “amiral gemisi” modellere sahipseniz, güncellemeyi daha erken almayı umabilirsiniz.

android_7_nougat_release_date_name_features

Nougat’la neler değişiyor?

Çok şey. Var olan hatalardan arınmış, ufak tasarım düzeltmeleri gerçekleştirilmiş, çok daha stabil bir işletim sistemi bizleri bekliyor olacak. İlk olarak emojileri güncelleyen Android geliştiricileri, WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarında sıkça kullanılan bu simgeleri daha gerçekçi hale getirmiş. Yeni eklenen emojiler de cabası. Öte yandan tamamen yenilenen kamera uygulaması da kolayca kullanılabilen arayüzüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ağır çekim video çekme özelliği de yeni eklenmiş.

Destekleyen modellerde tıpkı iPhone 6S’de olduğu 3D touch özelliği de Android 7 Nougat’ta mevcut olacak.

Ekranı bölerek aynı anda farklı uygulamaları çalıştırabilmek ve hızlı işlemler menüsünü özelleştirebilmek gibi birçok yeni özellik Nougat’ta sizleri bekliyor olacak.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.