Android 2019 için en iyi radyo uygulamaları

0
108

Bazı insanlara radyo, eskimiş bir ortam gibi görünebilir, ancak akıllı telefonların yükselişi, kelimenin tam anlamıyla yeni bir anlam kazandı. Radyo uygulamaları, önerilerini kendi zevkinize göre uyarlarken, talep üzerine gösterileri, canlı yayınları ve podcast’leri dinlemenize olanak tanır. Akıllı telefonunuzla internet üzerinden FM radyoya bile erişebilirsiniz. 

 

Artık en sevdiğiniz podcast’lerden en büyük ticari istasyonlara kadar parmaklarınızın ucunda her şeye erişebilirsiniz, böylece hayatınızın geri kalan kısmını en sevdiğiniz radyo istasyonlarını dinleyerek veya yenilerini keşfederek geçirebilirsiniz. Android cihazınız için alabileceğiniz en iyi radyo uygulamalarının listesi.

 

Akıllı telefonlar için FM radyo

Teorik olarak, akıllı telefonunuzdan FM radyo alabilirsiniz. Bazı Android akıllı telefonlar üreticileri, geleneksel bir araç radyosu gibi çalıştırılabilen bir uygulama yüklediler – istasyonlar arar, favorilerinizi kaydeder ve kulaklıklarla, dahili hoparlörle veya Bluetooth üzerinden dinleyebilirsiniz.

Ne yazık ki, radyolar saf bir alıcı ortam olduğundan, belirli parçaları arayacak veya şarkıları atlayamayacaksınız. Ayrıca, sadece birkaç FM uygulaması öğeleri kaydetmenize izin verecektir. Bu şeylerle ilgileniyorsanız, Audials gibi web tabanlı bir uygulamaya girmeniz en iyisidir

 

 

Takılı bir radyo uygulamanız yoksa, bir tane almak Play Store üzerinden kolayca yapılabilir. Akıllı Radyo FM gibi bir şey temiz ve kullanımı kolaydır. Ülkenizi ve ardından tercih ettiğiniz FM radyo istasyonunu seçebilirsiniz. Aksi takdirde yapamayacağınız bölgesel istasyonlara erişebilmeniz için gerçek bir FM Radyodan bile daha iyi. Aradığınızı tam olarak bilmiyorsanız ve favori listenizde en çok dinlediğiniz istasyonu favorileriniz varsa, istasyonlara göz atabilirsiniz.

 

 

Audials

Uygulamanın kendisi çok iyi tasarlanmış, bu yüzden işlevselliği açısından iyi bir ilk izlenim bırakıyor. Ana satış noktası, mükemmel olduğu için radyo istasyonları ve ayarları içerir. Bu radyo fanı, en sevdiği şarkıların listesini birkaç dakika içinde bir araya getirmeyi başardı. Geliştiriciye göre 80.000’den fazla istasyon var ve beklediğiniz gibi çok sayıda podcast ve ilginç radyo programlarının kayıtlarını içeriyor.

 

 

İsterseniz, müziğinizi Audials’tan Chromecast aracılığıyla TV’nize de aktarabilirsiniz. Bir başka avantaj, telif hakkı sorunları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan müzik kaydedip kaydedebilmenizdir. Bu veriler bir SD karta aktarılabilir. Audials da PC’de kullanılabilir.

Pro sürümünde, müzik parçalarını otomatik olarak kaydedebilir ve favori isabetlerinizin büyük koleksiyonlarını oluşturabilirsiniz. Bunu çevrimdışı olarak dinleyebileceksiniz. Daha ayrıntılı bir test yaptıktan sonra bunu nasıl yapacağımızı göstereceğiz.

 

BBC iPlayer Radyo

Resmi BBC iPlayer Radyo uygulaması teneke üzerinde tam olarak ne diyor. En sevilen BBC Radyo İstasyonlarını İngiltere ve Dünya Servisi’nden, mükemmel Altı Müzik ve ilgi uyandıran BBC Radyo 4 dahil olmak üzere sunar. Ayrıca tekrar gösterileri veya kaçırmış olabilecekleri dinlemek için Yakala özelliğini kullanabilirsiniz. . Canlı performansların video ve ses klipleri de dikkat çekicidir.

 

 

RadioDroid 2

Play Store’da bulunan açık kaynaklı RadioDroid uygulamasını da tavsiye ediyoruz. Uygulama tasarımı için herhangi bir ödül kazanmamış olsa bile, uygulama ayrıntılı düzen ve büyük işlevsellik sayesinde öne çıkıyor.

 

 

Uygulama veritabanı, radyo istasyonları için bir tür wiki kaynağı olan www.radio-browser.info adresindeki bilgilere dayanmaktadır  . Dünyanın her yerinden radyo istasyonları anahtar kelimelerle listelenmiştir. 320 kbps gibi etiketler sayesinde yüksek kaliteli kayıtları bulabilir veya seçtiğiniz on yıl için 30 veya 40’ları seçebilirsiniz. Etiketlerdeki bir ipucu, ilgili arama sonuçlarıyla listeye yönlendirir.

 

 

Ayrıca, herhangi bir resepsiyonunuz olmasa bile programları kaydedebilir ve daha sonra dinleyebilirsiniz. Veri tüketiminiz sürekli olarak görüntülenir ve akışları harici bir oynatıcıda açma seçeneğiniz vardır. Maalesef arabelleği genişletemezsiniz; Bağlantı kalitesindeki en küçük dalgalanmalar, bir tekleme ile cezalandırılır.

 

 

RadioDroid, Android’in güç tasarrufu özelliklerine karşıdır. Ayrıca Pixel’de Android Nougat uygulamasını kullanarak uygulamayı ve oynatmayı arka planda çalışmaya devam etti. 

 

Çizgi radyo

Belirli bir türe veya gruba odaklanmak istemiyorsanız, ücretsiz radyo uygulaması Dash Radyo sizin için idealdir. Burada Android kullanıcısı seçim için şımarık ve kişisel radyo istasyonu çalma listesi için 60’tan fazla radyo istasyonlarından birini seçebilir. Ayrıca sadece hip-hop yanı sıra saf talkback oynar radyo istasyonları, radyo istasyonları vardır. Radyo istasyonları yeni hitlerin yanı sıra gerçek klasikleri (Beatles, Kim, Rolling Stones) içerdiğinden genel müzik seçimi çok iyi. Tanınmış DJ’lerin özel bir yayın programı tasarlayacağı düzenli olarak özel sürümler de vardır.

Radyo-App Dash Radyo, bu nedenle özellikle çeşitli müzik türlerine olan ve her zaman yeni hitlerin peşinde olan herkes için tavsiye edilir.

 

 

Loffee Radyo

Bu küçük bir sol alan ama sadece bana güven, bugün piyasadaki en eşsiz radyo uygulamalarından biri. Loffee’nin hepsi de lo-fi müziği ile ilgili çok fazla kahve içmesidir (isimle ne yaptıkları görülebilir…) ama öğrenim görürken soğuk bir şeyler isteyen öğrencilerle popülerdir. Spor salonundaysanız ya da dairenizi bir pazar günü temizliyorsanız harikadır – bunu dinlediğimde. Arayüz, tıpkı tıpkı tıpkı basit bir şekilde temiz. Yine de reklamlar var.

 

 

Tuneln radyo

Tuneln Radio, neredeyse herkesin müzik zevklerini tatmin edecek. Dünyanın dört bir yanından 100.000’den fazla radyo istasyonu ile, hemen hemen her türün kapsaması zor olacaktır. Eğer BBC radyo programlarıyla ilgileniyorsanız veya ABD’de neyin önemli olduğunu bilmek istiyorsanız, sadece Tuneln Radio’ya bir göz atın. Sadece rock, pop veya klasik müzikler değil, Android kullanıcıları da çeşitli spor programları, kültürel eserler, tartışmalar ve çok daha fazlasını bulacaklar.

Radyo uygulaması sadece Android akıllı telefon ve tablet için değil, Android Wear cihazlarıyla ve Google Chromecast ile de erişebilirsiniz.

 

 

Last.fm

Rock, reggae ve techno’yu seviyor musun, ama yeni sanatçılar ve gruplar için çok tembel davranıyorsun? Sorun değil, çünkü Last.fm, halihazırda Spotify, Deezer ve Google Play’de oluşturduğunuz müzik zevklerinizi değerlendirmek için tasarlandı ve sizin için yeni müzikler önerdi. Last.fm genel olarak çok iyi sonuçlar sağlar ve henüz bilmediğiniz en son trendleri ve sanatçıları tanımlamanıza yardımcı olur.

App kullanımı kolaydır ve her şey sizin için açıkça belirlenir. Bir öneriyi inceleyen ve öneren herkes, kişisel müzik beğenilerine uygun olarak Last.fm’ten öneriler alır.

 

 

Radyo fm

Radyo FM, her şeyi açık ve kolay isteyen tüm müzikseverler için şiddetle tavsiye edilir. Burada yine dünyanın her yerinden seçim yapabileceğiniz çok çeşitli radyo istasyonları var. Favori radyo istasyonlarınızı hızlıca listenize ekleyebilir ve hızlıca istasyonlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Uygulama ayrıca kendi tercihlerinize göre listenizi özelleştirmek için geniş bir ayar yelpazesi sunar ve hatta bir uyku fonksiyonu içerir.

 

 

Rock Radyo

Rock Radyo, 30’dan fazla saf, katkısız kaya rifleri ve kirli bas hatları sunmaktadır. Bu, çarpık gitar ve sargı solosları için bir tutkusu olan herkes. Rock Radyo, yumuşak kaya, alternatif rock, klasik rock, mavi, metal ve daha fazlası tarzında melodiler sunuyor. Kendinizi reklamlardan kurtarmak istemiyorsanız, premium bir seviye de vardır. 7,99 ABD doları tutarında bir uygulama içi satın alma yoluyla 1 aylık abonelik satın alabilirsiniz.

 

 

Dünya Radyo FM – Tüm istasyonlar

Müzik tümüyle keşif ve diğer ülkelerden ve kültürlerden gelen müzikten ziyade akorlar ve melodilerle seyahat etmenin daha iyi bir yoludur. Dünya Radyo FM, dünyanın dört bir yanından ücretsiz radyo istasyonlarını dinlemenizi sağlar. Bu çok basit ve çirkin bir uygulama, ama iş yapıyor ve bu bazılarına önem veriyor.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here