DonanımHaberler
Trend

AMD grafik kartları PS5 ve Xbox Series X’ten önce geliyor!..

AMD Big Navi geliyor...

Bir süredir AMD RDNA 2’nin hem yeni nesil konsollara hem de yeni grafik kartlarına güç vereceğini biliyorduk beklenen oldu. Şimdi Big Navi GPU‘ların PS5 ve Xbox Series X’ten önce geleceği kesin görünüyor .

Bu haber AMD CFO Devinder Büyük Navi’den sonra çok aranan ilk RDNA 2 tabanlı ürün olacağını doğruladığı.  Ayrıca her iki yeni nesil konsolun AMD’nin yeni nesil GPU mimarisini kullanacağını bilyoruz. Bu konsolların Kasım 2020 civarında çıkacağını bildiğimizden, büyük olasılıkla çok yakın bir zamanda AMD’den üst düzey bir GPU göreceğiz .

AMD Big Navi geliyor.

Söylentiler Ekim ayında piyasaya çıkan üst düzey grafik kartına işaret ediyor. Hatta her şeyin Linux sürücülerinde GPU’nun patladığını bile gördük.
AMD Big Navi amiral gemisinin muhtemelen kafa kafaya mücadele edeceği grafik kartı olan Nvidia GeForce RTX 2080 Ti  Ekim 2018’den beri var.

 

Konferansta hedef sürüm penceresini bile güçlendirdi ve hem yatırımcılara hem de bilgisayar meraklılarına AMD’nin “2020’nin sonlarında yeni nesil Zen 3 CPU‘larımızı ve RDNA 2 GPU‘larımızı başlatma yolunda” güvence verdi.
Tahmin etmek zorunda kalsaydık , AMD hem yeni nesil Ryzen 4000 masaüstü işlemcilerini hem de RDNA 2 grafik kartlarını Ağustos veya Eylül aylarında açıklayacak ve birkaç ay içinde piyasaya sürüleceği kesil gözüyle bakılıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.