Akıllı telefonda üçten fazla arka kameraya ihtiyacımız var mı?

0
27

Huawei ve LG’nin  her ikisi de benzersiz arka kamera kurulumları yayınladığı için 2019’in üç kameralı akıllı telefonun başlangıcı olduğunu belirtti .

Samsung, üçüncüsü yeterli değildi, geçen ay dört kameralı Galaxy A9 2019’i piyasaya sürdü . Bir amiral gemisi olmayan kameraya dörtlü bir kamera ayarı eklemek kesinlikle cesurdur, ama gelecek şeylerin habercisi midir?

Çift kameralı kurulumlar eksik?

 

Çift kameralı akıllı telefonlar gerçekten sadece beş tipte gelir. Hepsinde derinlik sensörü, telefoto kamera, süper geniş açılı kamera, tek renkli kamera veya gece odaklı kamera bulunur .

Telefoto, süper geniş açılı, tek renkli veya düşük ışıklı ikincil kameralı telefonlar, genellikle portreler ve diğer efektler için derinlik bilgileri toplayabilir, böylece özel bir sensör ihtiyacını azaltır. Telefon üreticilerinin yalnızca bütçedeki derinlik efektlerini etkinleştirmek istediği daha ucuz telefonlarda derinlik sensörleri görüyoruz.

Çift kamera kurulumunu seçerek, tek kameralı kurulumdan daha fazla esneklik elde edersiniz. Ancak ikincil atıcı seçimi zor bir seçenektir.

Geniş açılı bir lensin bir fotoğrafa daha fazla girmesini isteyebilirsiniz. Belki de düşük ışıklı bir kameraya ihtiyacın var, bu yüzden gece kulübü çekimleriniz kesin görünebilir. Belki sadece daha iyi bir zum yapmak istersin. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, çift kameralı bir akıllı telefon satın aldığınızda, yalnızca bu ikincil kameralardan birini seçebilirsiniz.

Ya bir tane daha kamera eklerseniz?

 

Üçlü kamera üçlüsüne geçmek daha fazla esneklik getirir. Sadece bir telefoto kamera veya geniş açılı snapper almak yerine, her ikisine de sahip olabilirsiniz (standart kameranıza ek olarak).

P20 Pro bir 40MP ana kamera, bir 8MP 3x telefoto zoom kamera ve 20 MP monokrom balığı kullanarak, üçlü-kamera kurulum sunan ilk oldu. Objektiflerin ve akıllı yazılımların bir araya gelmesi, çok az ışık çeken ve üst düzey zoom özelliklerine sahip bir telefonla sonuçlandı.

Huawei, düşük ışıklı çekimleri geliştirmek için tek renkli kamerayı uzun süre kullandı, ancak daha iyi dijital yakınlaştırma (melez zum diyerek) oluşturmak için bu kamerayı da kullandı. P20 Pro’nun 3x telefoto fotoğraf makinesinde ve yüksek çözünürlüklü 40MP atıcıda atışın ve telefonun yüksek kalitede 3x ve 5x zoom elde etmek için işleme sihrini çalıştırabilirsiniz.

LG V40  kağıt üzerinde daha çok yönlülüğü ile üçlü kamera kurulumu için gitti. LG’nin telefonu 12MP ana kamera, 12MP 2x telefoto snapper ve 16MP süper geniş açılı bir tetikçi sundu. Bunun gibi bir çözüm, aşağıda görüldüğü gibi, bir telefonda üç farklı şekilde farklı perspektiflerinizin olduğu anlamına gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here