Akıllı evler için en akıllı termostatlar

0
69

Akıllı evlerin en temel parçalarından biri, akıllı bir termostattır. Evinizi enerji israf etmeden doğru sıcaklıkta tutar. (İş yerindeyken veya işlerinizi yaparken niçin ısıyı koruyalım?

Bununla birlikte, hangi akıllı termostatın sizin için en iyi olduğunu bilmek zor olabileceğinden seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek var mı? Teknobi.org ailesi olarak araştırdık işte sonuçlarımız.

Ecobee4 AkıllıTermostat


Amazon Echo’nun hayranıysanız , Ecobee4’ün akıllı evinize kolay entegrasyon sağlamak için Alexa’yı oluşturduğunu öğrenmekten mutluluk duyacaksınız. Ayrıca Apple Homekit , IFTTT , Samsung Akıllı Şeyler ve daha fazlası ile uyumludur .

Akıllı bir termostat seçerken muhtemelen tek önceliğiniz olmamalı ve Neyse ki Ecobee4 diğer birçok özelliğe de sahip. En iyi akıllı termostatların herhangi bir listesinde bir nokta hak ediyor.

Oda sensörleri ile Ecobee4, hangi odaların ısıtmaya veya soğutmaya ihtiyaç duyduğuna öncelik verebilir ve evde olup olmadığınızı telefondan uzaktan kontrol edebilirsiniz.

 

Honeywell AkıllıTermostat

 


Honeywell Lyric Round sadece evinizdeki sıcaklığı değil, aynı zamanda nemi ve daha da önemlisi, sizin ve ailenizin herhangi bir zamanda evinizde bulunduğunu izler. Atıklardan kaçınmak için harikadır ve çevrenizde sizi algıladığında yuvarlak kadran kontrolünüz uyanır.

Nem izlemenin önemli bir avantajı, termostatın sıcaklık ve nemin nasıl etkileştiğini göz önünde bulundurarak “hissediyor” okumaları da sunmasıdır.

Lyric Round ayrıca kullanımı izler, böylece rutinlerinizi ve tercihlerinizi öğrenir ve ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi tahmin etmek için sıcaklıkları düzenleyebilir.

Piyasadaki en iyi akıllı termostatlardan biri olan Lyric Round, Amazon Alexa, Apple Homekit, IFTTT ve Samsung Smart Things ile çalışmaktadır.

 

Schneider Electric Wiser Air AkıllıTermostat

 

Bu sistem, hızlı bir şekilde soğutma veya ısıtmanın olup olmadığını size bildirmek için özel yerleşik LED’lere sahiptir. Sensörleri, yaklaşımınızı kaydeder ve kolay ayar ayarlamaları için ona doğru yürürken, genel sıcaklık izleme modundan bir manipülasyon moduna geçer.

“Konfor artırıcı” özelliği sayesinde, odalarınızı hızlı bir şekilde ısıtmak için 15 dakikalık sıcak veya soğuk hava patlaması ile odalarınızı daha hızlı ısıtabilir veya serinleyebilirsiniz. misafirler için hazırlık.

Wiser ayrıca, evinizi etkileyebilecek sıcaklık değişikliklerini tahmin etmek için hava durumu tahminlerini de takip eder, bu nedenle akıllı termostatınızın rahat uyandığınızdan emin olmanızı sağlayacak şekilde rahatça uyuyabilirsiniz.

Nest Labs 3rd AkıllıTermostat

Ana sisteme giren akıllı ev teknolojisinin ilk parçalarından biri olan Nest Learning Thermostat, etraftaki en iyi akıllı termostatlardan biri olmaya devam ediyor.

Nest cihazı, geleneksel termostatınız olan herhangi bir yere takılabilir ve mevcut sıcaklık, ısıtma ve soğutma modları ve geniş bir ekranda diğer istatistikler sunar. Ünite üzerindeki kullanımı kolay aramaya ek olarak, evinizin sıcaklığını bir uygulama ile uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Nest, Amazon Echo ve Google Home ile çalışır , böylece dilediğiniz zaman evinizin sıcaklığını değiştirmek için sesinizi kullanabilirsiniz.

Akıllı termostat ayrıca, rutinlerinizi ve tercihlerinizi her şeyi tek başına halledebilecek kadar iyi öğrenmeyi, işteyken enerjiden tasarruf etmenizi ve evdeyken her zaman rahat olmanızı sağlamayı amaçlamaktadır.

Nest Learning AkıllıTermostat

Nest Learning Thermostat’a daha katı bir alternatif, daha uygun fiyatlı Nest Thermostat E’dir. Plastik çerçeve (metallere karşı), daha ucuz bölgede olduğunuzu açık bir ipucudur, ancak Nest Thermostat E, geldiğimiz birçok şeyi korumaktadır. Daha yüksek bir akıllı termostattan beklemek.

Uzaktan algılama veya Öğrenme Termostatı’nda bulabileceğiniz HVAC bileşenlerinin çoğuna sahip değildir, 

 

Lux Kono AkıllıTermostat

 

 

Bu akıllı akıllı termostat, çeşitli ses platformları ile çalışır. Apple Homekit ile uyumlu, kurulumu kolay ve kullanışlı, kullanımı kolay bir uygulamaya sahip.

Ne yazık ki, Lux Kono diğer akıllı ev cihazları ile entegre değil.

 

Honeywell AkıllıTermostat

Geofencing’i kullanarak, Honeywell’in daha uygun fiyatlı seçeneği, evinizin olup olmadığınızı algılayarak ısınızı açar ve kapatır, böylece boş bir evi ısıtmak için enerji harcamazsınız.

Lyric T5, Apple Homekit ve Amazon Alexa’yı destekler ve kullanımı kolay bir dokunmatik ekrana ve uygulamaya sahiptir ve ısıtma ve soğutma tercihlerinizi programlamanızı sağlar.

 Elgato Eve AkıllıTermostat

 

Elgato Eve Termostat, aldığı kadar ucuzdur ve bir bütçeyle en iyi akıllı termostatlardan biridir.

Bunu söyledikten sonra, ödediğin şeyi almayı bekliyorum. Sıcaklık, nem ve hava basıncını izler ve HomeKit ile uyumludur, ancak başka bir şey yapmaz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here