Fornite 3 ayda 100 milyon $ kazandı!

0
150

Fortnite, iOS’taki ilk 90 günde 100 milyon dolar gelir elde ederken iOS’taki PUBG 60 günde sadece 5.2 milyon dolar hasılat yaptı. Diğer Taraftan, bununla beraber, Supercell’in Clash Royale’sinin birincil 90 gün içinde yaptığı gibi, mobil oyun tarihinin en başarılı lansmanına sahip bir unvan değin, hemen hemen yüzde 65’ini elde etmeyi başardı. Fornite’nin en iyi aşina rakibi olan PlayerUnknown’ın Battlegrounds’ı geride kalmış ve iOS’ta bugüne değin sadece 5.2 milyon dolarlık bir paya sahip oldu.

Uygulama tahlil platformu Sensor Tower’a göre, “Fortnite” ilk 90 günde iOS’ta 100 milyon ABD Doları gelir elde etti. Algılayıcı Tower, bunun “Clash Royale” ve “Pokémon GO” nun arkasındaki gelir açısından üçüncü en başarılı mobil lansmanını “Fortnite” yaptığını söyledi.

Oyun yalnızca iOS’ta, fakat bu yaz Android’de kullanıma sunulması bekleniyor.

Doğrusu, Fortnite bütün platformlarda popüler bir önerge olmaya devam ediyor ve son olarak Nintendo Switch’deki ilk gününde 2 milyon indirme gerçekleştirdi ve bir yıldan kısa bir sürede dünya çapında 125 milyon belirtilen oyuncuya ulaştı.

Başvuru analitiği platformu Dedektör Tower’a göre, çok oyunculu savaş-royale oyunu “Fortnite”, iOS cihazlarda ilk 90 gün içinde 100 milyon ABD Doları (76 milyon £ / 135.000 $) gelir sağlayarak yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here