AndroidMobil

5nm EUV Çip Seti Samsung Note20 serisi ile birlikte tanıtılacak.

Samsung'un 5nm Exynos Çip Seti süreci...

Samsung’un 5nm EUV (Exynos Çip Seti) sürecini geliştirdiğine dair raporlar var ve en son haberlere göre 5nm EUV tabanlı yongalar yakın gelecekte seri üretim aşamasında. Yabancı basında çıkan haberlere göre Samsung’un yeni nesil çipine Exynos 992 adı verilecek. Bu çip Samsung’un 5nm EUV sürecini temel alacak veya Samsung Note20 serisi ile birlikte tanıtılacak.

 

Cortex-A78’in performansında % 20 artış

Samsung’un 5nm EUV süreci

Exynos 992, ARM’nin Cortex-A78 CPU çekirdeğini ve Mali-G78 GPU mimarisini kullanacak. Teorik performans, Exynos 990’ın Cortex-A77 çekirdeğinden% 20 daha yüksek ve GPU performansı Mali-G77’den% 25 daha yüksek olacak. ARM şu anda 5nm işleminin yonga setinde Cortex-A78‘in kullanılacağını ve yonga setinin TSMC’nin dökümhanesinden de sorumlu olduğunu doğruladı.

 

Endüstrinin içindekilere göre, Exynos 992 yongası yalnızca Samsung Note20 serisi telefonlarda kullanılabilir Önceki bilgilerine dayanarak , Exynos 992 yongasının bu yıl Ağustos ayında ortaya çıkma olasılığı oldukça büyük. Note20 serisi cep telefonları.

Diğer kaynaklara göre Qualcomm , akıllı telefonların donanım performansını daha da artıracak olan bu yılın ikinci yarısında 5nm EUV sürecine dayanan yongalar da yayınlayacak .

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.