48 megapiksel telefonlar geliyor

0
77

Onur ve Xiaomi megapiksel savaşları tırmandırıyor

Sony ve Samsung hem açıklandı bu yılın başlarında akıllı telefonlar için tasarlanmış 48 megapiksel görüntü sensörü ve biz masif piksel sayıları yararlanmak birinci cihazlar ayrıntıları duymak başlıyoruz. Honor, Sony’nin IMX586 sensörünü Huawei’nin Kirin 980 işlemcisini ve aynı “delik delme” selfie kamera tasarımını Huawei’nin yaklaşan Nova 4’üolarak önümüzdeki hafta tam olarak açıklanacak şekilde kullanan View 20’yi önceden duyurdu .

Görünüm 20, bu yılın başlarında makul şekilde etkilendiğimiz orta ölçekli bir cihaz olan View 10’un takipçisi . Şeref, henüz 20 nolu View 20’nin tüm ayrıntılarını sunmuyor. Bu, küresel model için 22 Ocak’ta gerçekleşecek olan bir etkinliğe kadar beklemek zorunda kalırken, Çin V20 modeli 26 Aralık’ta gelecek. Bildiğimiz şey, Görünüm 20’nin özelliklerle rekabet edeceğinin ve öncekinden çok daha agresif bir şekilde tasarlanacağı.

 

Bu arada, Xiaomi ayrıca önümüzdeki aylarda 48 megapiksel bir telefon yayınlayacak. Şirketin kurucu ortağı ve başkanı Lin Bin, lensin yanındaki “48MP kamera” efsanesini taşıyan tanımlanamayan bir cihazın Weibo (altta) fotoğrafını yayınladı. Başka ayrıntı yok, ama Lin Ocak ayında geliyor diyor.

Hem Samsung hem de Sony, sensörleri hakkında benzer iddialarda bulunuyorlar: minik 0.8µm pikselleri var, ancak sensörler, 1 / 2.0 inçlik genel boyuttaki çoğu rakipten fiziksel olarak daha büyük. Şirketler, her bir pikselin 1,6µm pikselle yakalanan 12 megapiksel bir görüntünün eşdeğerini üretmek için komşularından bilgi alabileceğini söylüyor. Karşılaştırma yapmak için, Pixel 3 ve iPhone XS gibi piyasa lideri telefonlar, 1.4µm pikselli 12 megapiksel sensörlere sahiptir.

Nokia’nın 41 megapiksellik 808 PureView ve Lumia 1020 modellerinde olduğu gibi, benzer şekilde yüksek çözünürlüklü sensörlere sahip telefonlar da var. Ancak, uygulamayı gerçekten karşılaştırmak için yazılım, boyut ve optik konusunda çok fazla değişken var. Her zamanki gibi, özellikler akıllı telefonun görüntü kalitesi söz konusu olduğunda nadiren söz ediyor – iddiaların gerçekle nasıl eşleştiğini görmek için bu telefonları denemeyi dört gözle bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here