3’ü 1 Arada: HP Elite X3!

0
79

HP tarafından geliştirilen ve kısa süre önce satışa sunulan Elite X3 isimli akıllı telefon, gelişmiş özellikleriyle şuanda piyasadaki en güçlü Windows 10 mobil işletim sistemine sahip cihaz olma sıfatını da taşıyor. Microsoft’un Windows 10 vizyonu çerçevesinde üretilen telefon, MWC 2019 etkinliğinde tanıtıldıktan sonra ABD ve İngiltere’deki mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı. Hemen her Windows hayranını etkileyecek kadar kaliteli olan bu cihaza 3’ü 1 arada denmesinin makul sebepleri var.

Hem masaüstü bilgisayarlarda, hem de dizüstü bilgisayarlarda kullanabileceğiniz telefonun özelliklerinden hareket halindeyken de gayet etkin bir şekilde faydalanabilmeniz mümkün. Windows mağazası Google Play Store ve App Store kadar geniş uygulama yelpazesine sahip olmasa da, gelişen bir ekosistem olduğu açık. HP’nin Elite X3 modeli de bu ekosistemi desteklemek için üretilen bir telefon.

Parmak izi okuyucusuna sahip olan Elite X3’ün hedeflediği müşteri kitlesini genelde beyaz yakalı profesyoneller oluşturuyor. İş hayatı için tasarlanan model, Windows’un Continuum özelliğiyle uyumlu. Bu da demek oluyor ki, telefonu herhangi bir ekrana bağladığınızda tıpkı bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz.

64 GB dahili depolama alanı ve 4 GB RAM’e sahip olan modelin ekranı tam 5.96 inç büyüklüğünde. Üstün kamera özellikleri, 4150 mAh batarya ve 2.15 Ghz hızındaki işlemcisiyle kesinlikle alınabilir bir Windows cihazı olan HP Elite X3’ün Türkiye’de ne zaman ve ne kadarlık fiyata satılacağı şimdiden birçok kullanıcının merakını celbetmiş bulunuyor.