HaberlerTanıtımlar

2020’de Satın Alınabilecek En iyi Soundbar’lar

Bose, Sonos, Samsung ve daha fazlasının en iyilerinin en iyisi

Bu listedeki en iyi ses çubuklarından biri, evinizdeki ses için büyük bir fark yaratacaktır. Bu yüzden yüksek kaliteli bir soundbar, ev sineması meraklıları için önemli bir yatırımdır. Kendi başınıza veya hayallerinizdeki sürükleyici ev sinema sistemini oluşturan sürükleyici 5.1 hoparlör sisteminin bir parçası olarak kullanabilirsiniz . 

TV ekranları gittikçe inceliyor. Bu, evinizde harika göründükleri anlamına gelse de, dahili hoparlörler için daha az yer var. Şu anda en iyi TV’lerin herhangi birine bir bakın ve sesin çizilmediğini göreceksiniz. En iyi Samsung TV bile harici bir hoparlör sistemi kullanabilir.

Bu yüzden piyasadaki en iyi ses çubuklarını kullanışlı bir kılavuzda topladık. Çünkü sesin kısa olması için yeni bir TV ekranında küçük bir servet harcamanın bir anlamı yok. 

Aşağıda bulacağınız, 2020’de satın alabileceğiniz, en uygun fiyatlı, zengin özellikli modellerden ultra uygun fiyatlı, kurulumu kolay hoparlörlere kadar en iyi ses çubuklarını seçmemiz. 

Listemizde her şeyden biraz var. Burada sizi içine çeken Dolby Atmos sesi ve geniş bir ses alanı sağlayacak birçok pahalı ses çubuğu var. Ancak ses çubukları söz konusu olduğunda, her zaman büyük paralar harcamanıza gerek yoktur . Fiyat için harika ses çıkardıkları ve bankayı kırmayacakları için burada daha ucuz seçenekleri de dikkate almakta fayda var.

En İyi Soundbar 2020

1. Samsung HW-Q90R Ses Çubuğu

Boyutlar: 1226 x 83 x 136mm (G x Y x D) 
Hoparlör yapılandırması: 7.1.4 
İddia edilen ses gücü: 512W 
Bağlantılar: 2 x HDMI girişi, eARC ile 1 x HDMI çıkışı, optik dijital ses girişi, USB (yalnızca servis), Bluetooth ve WiFi
Etkileyici ses kalitesi
Dolby Atmos ve DTS: X
Kurulumu ve kurulumu kolay
Sınırlı HDMI Girişleri

Samsung HW-Q90R, 2019 için markanın tüm şarkı söyleyen, tamamen dans eden amiral gemisi ses çubuğuydu – ve 2020’de hala en iyi seçimimiz. Sadece Dolby Atmos ve DTS: X şeklinde nesne tabanlı sesi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda gerçek arka hoparlörler ve yukarı doğru dört sürücüyle bunu başarmak için 2019’dan gelen tek modeldir.

2020’de bile, başka hiçbir ses çubuğu tam Dolby Atmos ve DTS: X deneyimini üretmeye yaklaşmıyor ve Harman Kardon’un ayarlanması sayesinde HW-Q90 müzikle bile iyi geliyor. İyi bir özellik kümesi ve tam olarak belirtilen HDMI bağlantıları, karşılayabildiğiniz sürece neredeyse kusursuz bir paketi tamamlar.

 

2. Sony HT-X8500 Ses Çubuğu

Sony’nin hepsi bir arada Dolby Atmos barı yılın en iyi değeri olabilir

Boyutlar: 890 x 64 x 96 mm (35 1/8 x 2 5/8 x 3 7/8 inç)

Hoparlör yapılandırması: 2.1

Hak talebinde bulunulan ses gücü: Yok

Bağlantılar: 1 HDMI girişi, 1 HDMI Çıkışı (ARC), analog ses girişi / çıkışı, Ethernet, optik ses girişi, Bluetooth, Wi-Fi

Dolby Atmos ve DTS: X uyumlu
Kompakt hepsi bir arada form faktörü
Entegre subwoofer
Doğrulayan sürücüler yok

Rakip Dolby Atmos uyumlu ses çubuklarının genellikle iki kat fiyat sattığı düşünüldüğünde, Sony’nin HT-X8500’ü kolay bir öneri sunuyor. Maliyet düşürme, bağlantı ve özelliklerle ilişkilendirilebilir, ancak gerçekten kafa karıştırıcı olan şey, HT-X8500’ün sesinin ne kadar harika olduğudur.

HT-X8500’ün cesur performansının anahtarı, Sony’nin tescilli Dikey Ses Motoru’dur – Dolby Atmos ve DTS: X içeriği ile çalışır, Dolby Atmos filmlerinin net bir genişletilmiş yükseklik ve genişlik hissi ile oynamasına izin veren ikna edici bir sarmalama yanılsaması yaratır .

Soundbar’ın yapım kalitesi ve tasarımı olağanüstü ve genel ses performansı netliği ve mekansal sunumu ile etkileyicidir.

Genel olarak, bütçenizi zorlamayacak bir ev sineması ses sistemi istiyorsanız , muhtemelen şu anda en iyi seçenektir.

 

3. Q Akustik M4 Soundbar

400 £ / 400 $ ‘dan daha düşük fiyata en iyi ses çubuğu

Güç: 100W

Konuşmacılar: 2

Boyutlar: 1.000 x 90 x 142mm

Ağırlık: 4.9 kg

Girişler: 1 x HDMI, 1 x dijital optik, 1 x 3.5mm

Çıkışlar: Yok

Kablosuz: Bluetooth aptX

Subwoofer dahil mi ?: Evet

Özellikler: N / A

Güzel müzikalite
Kullanımı kolay
Yalnızca stereo
HDMI girişi yok

Q Acoustics M4 soundbar, hafif prosaik görünümü, ‘sadece’ 2.1 kanal sesi ve herhangi bir HDMI desteği eksikliği ile hemen darbeler yarışını ayarlamıyor. Bununla birlikte, M4’ün neredeyse anında buharlaşması için şüpheleriniz için hem müzik hem de filmlerle neler yapabileceğini duymanız yeterlidir.

Aslında, aynı fiyat aralığındaki herhangi bir rakip soundbar’dan çok daha iyi geliyor, aslında gülünç derecede iyi bir değer – özellikle de filmleri önemsediğiniz

 

4. Samsung HW-Q70R Ses Çubuğu

Hem filmler hem de oyunlar için iyi görünümlü ve spesifik bir ses çubuğu

Güç: 3300W
Konuşmacılar: 3.1.2
Boyutlar: 1100 x 59 x 100mm (G x Y x D)
Bağlantılar: ARC’li HDMI girişi ve çıkışı, optik dijital ses girişi, Bluetooth
Subwoofer dahil mi ?: Evet

Büyük sürükleyici ses alanı
Çorbalanmış subwoofer
Filmler ve oyunlarla harika
Yalnızca bir HDMI girişi

Samsung’un Kaliforniya merkezli ses laboratuvarı oldukça başarılı. Son birkaç yıldır, laboratuar şirketi birlikte ödüllü koymak yardımcı oldu  Samsung HW-M650 , geçen yılki güçlü Dolby Amtos hazır  Samsung HW-N850 , ve şimdi Samsung HW-Q70R tutmak için tasarlanmış bir SoundBar’i Kore devinin 2019 QLED TV’leriyle tanışın.

Samsung’un geçmişte adlandırma yapısını izlediyseniz, Samsung HW-Q70R, geçen yılın HW-N650’sinin gözden geçirilmiş bir versiyonunu temsil ediyor ve yeni modelin maliyeti 800 ABD Doları (800 TL, 1,099 ABD Doları) olmasına rağmen, iyi haber şu ki Q70R, Dolby Atmos ve DTS: X için destek ekler ve yine de ses alanını genişleten Akustik Işınlama teknolojisini kullanır.

Ortaya çıkan ses alanı büyük ve açıktır, daha büyük ekran boyutlarına uygundur. Genel etki biraz ön ağırdır, ancak arka hoparlörlerin eksikliği göz önüne alındığında bu beklenmelidir. Ancak, görünümleri, yapı kalitesini ve özellikleri dikkate aldığınızda, bu sağlam bir orta kademe kombinasyonudur.

 

5. Sennheiser Ambeo 3D Ses Çubuğu

Göz kamaştırıcı 3D ses – ancak oldukça uygun bir fiyata

Güç: 500W
Konuşmacılar: 5.1.4
Boyutlar: 1265 x 135 x 171 mm
Ağırlık: 18.5kg
Girişler: Dijital koaksiyel giriş, Dijital optik giriş, HDMI 2.1 çıkış (eARC), 3 HDMI 2.0a Giriş, Ses girişi 3,5 mm jak
Kablosuz: Bluetooth 4.2 ve AAC
Subwoofer dahil mi ?: Hayır

Mükemmel ses kalitesi
Etkili Dolby Atmos
13 ayrı sürücü
Humongo fiyat, boyut ve ağırlık
Bluetooth için AirPlay veya AptX yok

Sennheiser en iyi kulaklık ve profesyonel mikrofon serisi ile bilinir, ancak son zamanlarda yeni Ambeo Soundbar’ın piyasaya sürülmesiyle tutkularını ev ses sistemine de genişletti.

Hantal ses çubuğu, surround ses sesi için Dolby Atmos ve DTS: X ve Sennheiser’ın kendi Ambeo ‘sanal 3D’ ses sistemi gibi en yeni ses teknolojileriyle doludur. Barın Wi-Fi bağlantısı, oldukça etkileyici bir müzik sistemi olarak da ikiye katlanabileceği anlamına gelmesine rağmen, Sennheiser’in ev sinema pazarında manzaraları Ambeo ile açıkça belirlendi.

Mükemmel değil – Sennheiser’ın wifi akışı sağlamak için Google Home’a güvenmesi tuhaf bir seçenek gibi görünüyor – ancak Ambeo Soundbar’ın mükemmel ses kalitesi, cüzdan fiyat etiketini haklı çıkarmasını sağlıyor.

 

6. Sonos Oynatma Çubuğu

Çok odalı ses sisteminizi kablosuz surround sese dönüştürür

Güç: Alıntılanmadı
Konuşmacılar: 9
Boyutlar: 900 x 85 x 140mm
Ağırlık: 5.4kg
Girişler: 1 x dijital optik, 2 x Ethernet LAN
Çıkışlar: Yok
Kablosuz: WiFi
Özellikler: Sonos Play: 1 hoparlör kablosuz arka hoparlör olarak bağlanabilir

Güzel ses
Sonos sistemleriyle entegre olur
Akıllı ses modları
Belirli TV’ler gerektirir

Sonos Playbar, TV’ye bağlanmak için optik kullanan HDMI olmayan bir cihazdır. Sadece kendi başına kullanıldığında, TV dinlemenize büyük bir ses artışı sağlar, ancak çalıştırmak için bir akıllı telefon veya tablet uygulaması gerekir. Avantajı, bir Sonos kablosuz sistemine sorunsuz bir şekilde girebilmesidir ve hatta iki Play ile 5.1 kurulumda ön üç hoparlör olarak bile hareket edebilir : 1 s rear gibi davranır.

Ne yazık ki, yalnızca optik kurulum çoğu için harika olsa da, bu konektörü olmayan TV sahiplerini hariç tutuyor ve bu listeyi biraz daha aşağı itti.

 

7. Sonos Işın

Bu beklediğimiz akıllı ses çubuğu;

Güç: Yok
Konuşmacılar: 3 kanal
Boyutlar: 68,5 x 651 x 100 mm (2,70 x 25,625 x 3,94 inç)
Ağırlık: 2,8 kg (6,2 lbs)
Girişler: 1 x Dijital Optik
Giriş , 1 x HDMI girişi
Kablosuz: Sonos
Subwoofer dahil mi ?: Hayır
Özellikler: Amazon Alexa, Apple AirPlay 2

Mükemmel kompakt tasarım
HDMI ARC uyumlu
Mükemmel ses
Dolby Atmos yok

Sonos Beam, fiyatıyla fantastik bir ses çubuğu, Sonos ekosisteminden tam olarak yararlanan ve kullanımı bir zevk (ve televizyonunuzda HDMI ARC varsa ayarlandı). Daha küçük form faktörü, 32 inç TV’nin yanında rahatça oturacak bir cihaz olduğu anlamına geliyor, ancak çok daha büyük bir set tarafından cüce edilmemesi için yeterli ayak izi var.

Sonos Beam, dünyayı sarsan baslar sunmuyor ve Dolby Atmos desteğinin olmaması biraz sular altında kalacak, ancak bu fiyat noktasında dahil olsaydı daha sürpriz olurdu. Ses kontrolü şimdilik sadece Alexa olabilir, ancak iyi çalışıyor ve Amazon’un TV oyuncaklarından bazılarını benimsediyseniz, gerçekten denemeye değer.

8. Denon HEOS Çubuğu

Güçlü ve iyi bağlanmış bir Playbar meydan okuyucusu

Güç: Yok
Konuşmacılar: 3.0
Boyutlar: 2 7/8 x 43 3/8 x 5 7/8 inç; 72 x 1100 x 148 mm
Ağırlık: 10,58 lbs; 4.8 kg
Girişler: 4K HDMI Girişi ve HDMI Çıkışı
Kablosuz: Bluetooth, 802.11ac Wi-Fi
Özellikler: Heos Çok Odalı Ses

Mükemmel ses kalitesi
Tüm formatları ve akışları yönetir
Ara sıra anahtarlama gecikmesi
Erişilemeyen USB yuvası

Dokuz sürücüsü sol, orta ve sağ kanallar için üçlü olarak düzenlenmiş ve odanın etrafında daha fazla konuşmacıya sahip olma yanılsamasını yaratmak için sanal bir surround modu ile HEOS Bar, istediğiniz her şey.

Böyle dengeli bir ses ortamı ile kutsanan HEOS Bar, müzikle hemen uyum sağladı ve sürekli olarak sıcak ama rafine bir ses kalitesine sahip. Ses ayarlarını değiştirme fırsatından yoksun olması, korktuğumuz kadar önemli değil.

Müzik, HEOS Bar’ın çok fazla ayrıntıyı sürüklediği mükemmel, özellikle kayıpsız melodiler. Ancak, birkaç kez ilk yarım saniyenin kesme şarkısı olduğunu fark ettik.

9. Vizio SB362An-F6 Ses Çubuğu

TV’niz için bir pazarlık bodrum fiyatına etkileyici sonik yükseltme

Güç: Yok
Konuşmacılar: 2.0
Boyutlar: 914.4mm x 52.1mm x 133.1mm
Ağırlık: 5.61 Lbs. / 2.54 Kg
Girişler: 1 x dijital optik, 1x 3,5 mm jak
Kablosuz: Bluetooth
Subwoofer dahil mi ?: Hayır

Güçlü, etkileyici ses
Dolby Audio ve DTS Virtual: X
HDMI yok
LCD ekran yok

Çoğu perakendecinin web sitesinde “36 inç 2.1 Ses Çubuğu” olarak da adlandırılan SB362An-F6’nın temel özelliği, İngiltere’de sadece 149 sterline ve daha da rekabetçi bir 139 dolara mal olan para için gerçek değeri. geçen yılın sonunda piyasaya sürüldüğü ABD’de.

Pazarlık bodrum fiyatına rağmen, SB362An-F6, 36 inç genişliğinde ve 2 inç yüksekliğinde ve 5,2 inç derinliğinde (914xx52x133mm) düzgün bir şekilde tasarlanmıştır. Çoğu TV’nin ekranının altında rahatça oturacak ve Vizio ayrıca bir çift duvara montaj braketi de içeriyor.

SB362An-F6 mükemmel değil, ancak etkileyici ve etkileyici sesi televizyonunuzun yerleşik hoparlörleri için gerçek bir ses yükseltmesi sağlıyor. Virtual: X teknolojisi de iyi çalışır ve izlerken daha sürükleyici bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Ve birkaç çan ve ıslık eksik olsa da, SB362An-F6’nın para için mükemmel değer sağladığına şüphe yoktur.

10. Polk Ses Komut Çubuğu

Ucuz ve çok akıllı

Güç: Yok
Konuşmacılar: 1
Boyutlar: 43 x 14.5 x 14.4 inç
Ağırlık: 8.6 lbs
Girişler: 1 x SPDIDF, 1 x HDMI, 1 x TOSLINK, 1 x mikro USB bağlantısı
Çıkışlar: Ses Dönüş Kanalı (ARC) ile 1 x HDMI çıkışı
Kablosuz: Bluetooth
Subwoofer dahil mi ?: Evet
Özel özellikler: Alexa yerleşik

Akıllı bir ses çubuğu için 300 dolarlık bütçe sınırınız varsa, herhangi bir küçük veya orta boy oturma odası için Polk Ses Komut Çubuğu’nu öneririz.

Soundbar’ın tasarımına dayanarak anlayabileceğiniz gibi, Command Bar, Alexa’nın içine yerleştirilmiş olarak geliyor ve onu tartışmasız akıllı hale getiriyor. Ayrıca nispeten ucuzdur, 250 $ ‘dan (249 £, 649 $) gelir ve bir subwoofer ile birlikte gelir.

Tanımlanmış ve güçlü düşük uç, bazı harika akıllı özellikler ve oldukça iyi görünüyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.