2019 Sanal Gerçeklik ve 4K Dönemi Olacak

0
22

Dünyanın en önemli telefon üreticileri 2019 yılında piyasaya sürmeyi hedefledikleri akıllı telefon modellerini çıkarmak için hazırlıklarına tam gaz devam etmektedir. 2019 model akıllı telefonlarda özellikle sanal gerçeklik ve 4K deneyimlerinin yaşanacağı bir 2019 yılı olacak gibi görünmekte. Bu yıl içerisinde sanal gerçeklik alanında Samsung S7 ile bağlantılı çalışan Gear VR ilk adımı atmıştı. Bu alanda LG,ZTE ve Huawei firmalarda rekabeti bırakmamıştı.

En önemli çip üreticilerinden biri olan ARM firması, 2019 yılında üretilecek olan akıllı telefonlar için GPU G71 ve CPU Cortex A73 serisi çipleri üretti. Bu üretilen çipler sayesinde 2019 yılındaki akıllı telefonlarda sanal gerçeklik ve 4K deneyimleri birlikte yaşanması muhtemel görünmekte. Bu her iki çip modelinin en üst düzeyde sanal gerçeklik deneyimini yaşatacağı şimdiden konuşulan konular arasında yer almakta.

Uzun Ömürlü Bataryalar

Yeni çip tasarımları daha önce olduğu gibi performans artışı ve enerji tüketimi konusunda gelişmeleri de içerecek. Yani daha fazla güç ve daha uzun batarya ömrü sağlayacak. ARM firması bu yılın sonlarına doğru, yeni çipleri kullanacak ilk akıllı telefonlar için çip üretmek çalışmalara başlayacak. Bu çipleri kullanan ilk akıllı telefon modelleri ise 2019 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağını öngörmektedir.

2019 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkan Huawei Mate 8 ve Huawei P9 modellerinde ARM tarafından tasarlanan en güçlü çipleri kullanmaktaydı. Bu durum 2019 yılı ilk çeyreğinde piyasada olacak akıllı telefonlarda ne gibi değişiklikler olacağına dair bizlere ipuçlarını vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here