2019 en iyi WordPress eklentileri Hangileri

1
1.411

Günümüzde en çok kullanılan web sayfası türü olan WordPress için birçok uygulama geliştirilmekte. 2019 en iyi WordPress eklentileri hangileri olduğunu sizler için inceledik. Birbirinden farklı uygulamalar çok işinize yarayacak.

2019  en iyi WordPress eklentileri sıralı listesi

YOAST
Yoast eklentisi wordpress için SEO düzenlemesine yarayan bir eklenti. En çok inidirilen eklentiler arasında yer alan YPAST, ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ayrıca premium özelliğie geçilip birçok özelliğide açabilirsiniz. Kırımızı, turuncu ve yeşil ayraçlar ile derecelendirme yaparak makalelerinizi Google uyumlu hale getiriyor.

All In One Seo Pack

WordPress site sahiplerinin en çok tercih ettiği SEO düzenleyici uygulama olarak bilinen All In One Seo Pack, sitenize Google uyumlu optimize etmeye yardımcı oluyor. Site ayarları ve sitemap olmak üzere birçok ayarı bulunan uygulamayı mutlaka kurmanızı öneriyoruz.

SEOPressor

SEOPressor sayesinde makalelerinizin anahtar kelimelerini analiz etmeye yardımcı olur. Yazdığınız makalenin hangi kelimelerde öne çıkarılması gerektiği konusunda size bilgi verecek hit artışı yaşamanızı sağlayacak yararlı bir WordPress uygulamasıdır.

AMP For WP

Bu eklenti son zamanlarda Google’ın mobil siteler için istediği AMP eklentisine uygun makaleeleri sitenizde yayınlamaya yardımcı olur. Sitenizin linklerini AMP olacak şekilde düzenler, Google sıralamasında öenmli bir faktördür.

Child Theme Configurator

Child Theme Configurator eklentisi, direk olarak temalarınızdaki CSS dosyalarını düzenlemenize yardımcı olur. Yaptığınız tüm değişiklikleri görsel olarak sitenizde göstermeye yarayan WordPress eklentisi oldukça popüler olarak ücretsiz kullanılmaktadır.

Google Analytics Dashboard for WP

Adındanda belli olacağı gibi Google Analytics takip uygulamasıdır. Bu uygulamanın en iyi özelliği ise admin girişlerini, Analytics’e eklememsi olarak gösterebiliriz. Ücretsiz olan bu uygulamayı her sitede kolayca kullanabilirsiniz.

Broken Link Checker

Broken Link Checker eklentisi, WordPress sitelerde verdiğiniz linkleri sürekli kontrol ederek, kırık olan linkleri yöneticiye iletiyor. Bu sayede Google’daki 404 hatalarınız en az seviyeye erişeceği gibi, özellikle film izleme sitelerindeki kırık linklerin takibini kolaylaştırıyor.

1 Yorum

Comments are closed.