Tumblr, yetişkin içerik yasağı sonrasında Apple’ın App Store’una geri döndü

0
51

Kasım ayında, Apple , çocuk pornografisi konularında App Store’dan resmi Tumblr uygulamasını yasakladı ve bugün – iki hafta önce Tumblr sitesinden yapılan bir duyurudan sonra, web sitesindeki tüm yetişkinlere yönelik içeriklerin yasaklanacağını söyledi – uygulama geri yüklendi ve bir kez indirmek için yeniden kullanılabilir aracılığıyla TechCrunch .

TUMBLR GERİ DÖNDÜ, YASAKTAN HEMEN ÖNCE

Tumblr, Verizon’un Yemininin sorumluluğu altında olduğu aylar boyunca daha agresif içerik yönetimine yöneldi ve yakında otomatik olarak filtrelenmiş yetişkin içerikli (Şubat’ta kullanıcılar için varsayılan seçenek olarak belirlendi) eski moda güvenli mod gibi şeyler ekledi .

Ve Tumblr, Apple yasağının NSFW içeriği üzerindeki yasağı duyurmak için kışkırtıcı bir olay olduğunu açık bir şekilde kabul etmemiş olsa da, olayların zamanlaması, Tumblr’ın ya da şirket sahiplerinin en azından bir kısmının milyonlarca iOS kullanıcısı.

Bununla birlikte, Tumblr yasağı 17 Aralık’a kadar yürürlüğe girmeyecek. Bu, uygulamanın beklemede olan içerik temizliği gerçekleşmeden önce yetişkin içeriğiyle birlikte sunulacağı birkaç gün olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here