Surface Pro 4 Reklamında Macbook Ti’ye Alındı

0
44

Microsoft, geliştirdiği yeni Surface Pro 4 ürününün tanıtım videosunda bir numaralı rakibi Apple’ın MacBooklarıyla dalga geçmeye devam ediyor. 2’si 1 arada formunda tasarlanan Surface Pro 4, MacBook’a nazaran çok daha gelişmiş özelliklere ve daha uygun fiyata sahip. Üstelik ekranında da dokunmatik destekli kalemler kullanılabiliyor, ki bu özellik MacBook’ta mevcut değil.

Youtube’a yüklenen 30 saniyelik bu videoda Surface Pro 4’ün dokunmatik ekran özelliğinin yanı sıra, klavyesinden ayrılabilme fonksiyonu da gösteriliyor. Yine MacBook’ta bulunmayan bu özellik gösterildikten sonra ekranda şarkı söyleyen bir adam beliriyor ve “Surface Pro’yu alın” diyor.

İşin aslı, Apple’ın MacBook ürünleriyle dalga geçen bu eğlenceli reklam filmi ilk değil. Microsoft daha önceki Surface Pro reklamlarında da MacBook’ları tiye almıştı. Aşağıdaki reklam filmi, bunlardan birisi.

Surface Pro 4’te yer alan kalemle el yazısıyla yazdığınız metinler işletim sistemi tarafından tanınıyor ve düz metin olarak dönüştürülebiliyor. Ekrandan ayrılabilme, dokunmatik ekran, dokunmatik kalem gibi özelliklere sahip olan Surface Pro, MacBook’tan daha hafif ve daha ucuz olduğu da yine reklam filminde eğlenceli şarkı sözleriyle anlatılıyor.

iPad Pro’ya nihayet getirilen klavye desteğiyle de daha önce dalga geçen Microsoft, Siri ve Cortana’yı mukayese ederek eğlenceli bir video hazırlamıştı.

“Artık klavyem var, ben de bir bilgisayarım” diyen iPad Pro’ya Surface Pro 4 “Benim yapabildiğim işlemleri yapabiliyor musun? Office programlarının tam sürümlerini açabiliyor musun?” gibi sorular sorarak eğleniyordu.