Nokia Android Pie almak için ilk telefonunu duyurdu

0
42

Nokia 7 Plus, Android 9 Pie uygulamasına güncelleme yapmak için Google dışındaki küçük telefonlara katılıyor. HMD Global baş yapım sorumlusu Juho Sarvikas, duyuruyu bugün bir tweet yaptı. 

Nokia’nın dışında, bu güncelleme yalnızca Essential Phone’lara, sekiz Motorola telefona ve Android 9 Pie’nın değiştirilmiş bir sürümünü ve Google’ın Pixel telefonlarını çalıştıran OnePlus 6’ya sunmuştur .

Android 9 Pie , adaptif pil, çimdik navigasyon ve dağınıklığı kesen gelişmiş bildirimler gibi bir dizi faydalı yeni özellik sunuyor. Dikkat çekici olan şey, Nokia 7 Plus’ın, telefonunuzun alışkanlıklarını gösteren bir gösterge paneli ve uygulama zamanının kullanımını gösteren Digital Wellbeing özelliklerini elde eden ilk Pixel olmayan telefon olması.

Güncelleme aşamalı bir sunumda gerçekleşiyor ve yakında ilk yüzde 10 yükleme tabanının ötesine geçecek.

Android 9 Pie’nın aşamalı sürümüne rağmen, güncelleme işlemi önceki yıllara göre çok daha hızlıydı. Bu durum , üreticilerin telefonlarına daha kolay, daha hızlı güncellemeler yapmasına izin vermesi beklenen Android Oreo’nun içerdiği bir özellikten kaynaklanıyor olabilir .

Düşünceleriniz nelerdir?
Yorumlarınızı bekliyorum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here