Manyetik filtrelerle ışık sızıntısı ortadan kalkıyor.

0
164

Atılım Fotoğrafçılığı , sıfır vidalama ve sıfır ışık sızıntısı ile filtrelerin anında takılmasını ve çıkarılmasını sağlayan manyetik dairesel lens filtre sistemini başlattı .

Breakthrough, “filtreleri kullanmak için devrim niteliğinde yeni bir yol” diyor. “[W], anında filtre ekleyebilmenizi sağlayarak kamera filtrelerini kullanma şeklinizi yeniden belirledi.”

Sistem iki bölümden oluşur: manyetik adaptör ve manyetik lens filtresi.

 

Adaptör, lensinizin ön tarafına vidalanmış halde kalır ve Breakthrough’ın yeni manyetik filtrelerinin adaptöre bastırarak güvenli bir şekilde yerine oturmasını sağlar.

Atılımın yeni sistemi, geleneksel dairesel ve kare filtrelere göre önemli avantajlara sahiptir.

Dairesel filtreler ile karşılaştırıldığında, sadece zaman tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sıkışmış filtrelerden asla hüsrana uğramamanızı da sağlar .

 

 

Kare filtrelere kıyasla, manyetik filtreler çok daha hızlı bağlar (herhangi bir açı doğru hizalamadır), bağımsız olarak dönebilir ve kare filtrelere sık sık maruz kalan ışık sızıntılarını önler.

“Onlarca yıl boyunca filtre üreticileri kare filtre ışık sızıntısı sorunu etrafında zamanın% 100’ü hafif sızıntıyı tamamen ortadan kaldırmaya çalışan farklı tutucu tasarımlar yaparak tasarladılar” diyor. “10 veya 15 duraklı ND filtreleri kullanıldığında, herhangi bir ışık sızıntısı kontrastı ve doygunluğu önemli ölçüde azaltır.

“Manyetik filtrelerle ışık sızıntısını ortadan kaldırdık”

 

Çığır açan manyetik filtreler, 82 mm’lik iplik boyutları ve daha küçük boyutlarda çalışır; bu nedenle, her bir lens için yeni bir filtre almak yerine, ihtiyacınız olan tek şey yeni bir adaptör / yükseltme halkasıdır.

Piyasadaki diğer bir manyetik filtre sistemi, mevcut lens filtrelerinizi kullanmanıza izin vermek için iki adaptör (biri kamera için ve diğeri filtreler için) kullanan Manfrotto XUME hızlı ayırma filtresi adaptör sistemidir.

Çığır açan UV, CPL, ND, Koyu CPL, Gece Gökyüzü ve Kızılötesi gibi tüm ana filtre türleri için manyetik filtrelere sahiptir . 49mm’den 82mm’ye kadar manyetik adaptör halkalarının her biri 12 dolara mal oluyor ve filtrelerin her biri 100 ila 200 dolar arasında. Ayrıca 100mm kare filtreler için manyetik bir X100 üniversal tutucu da bulunmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here