iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Fiyatları

0
51

Dünyanın yakından takip ettiği Apple firması yeni modelleri olan İphone 7 ve  İphone 7 Plus ’ u tanıttı. İşte yeni iphone 7’lerin özellikleri ile ilgili bilmeniz gerekenler.

İphone 7 Plus’ta Çift kamera

Yeni İphone 7 Plus çift kamera özelliği ile bekleyenleri şaşırttı.  Modelin arka bölümünde iki ayrı kameraya yer verilmiş durumda. Ancak İphone 7’de arka kamera tek olarak bulunuyor.

iphone-7-plus

iPhone 7’de İki Farklı Siyah Renk

İphone’lerde aslında renklere alışmıştık ancak şimdi İphone 7’ de iki farklı siyah renk seçeneği getirildi. Birincisi jet black yani simsiyah ikincisi ise yalnızca black siyah. Ancak yeni İphonelerde gri altın ve pembe gibi renk tercihleri de kullanıcılarına sunulmuş durumda.

iPhone 7 suya dayanıyor

İphone 7 ve İphone 7 plus’ un ortak özelliklerinden bir tanesi suya ve de toza karşı dayanıklı olması ancak Apple’nin ben su geçirmez telefon ürettim gibi bir iddiası da yok. İki modelde de karanlık ortamlardaki çekim gücü iki kat daha artırılmış durumda.

iPhone 7’nin ön kamerası

İphone’nin her modelinde olduğu yenilikler gibi bu kez de kamera da büyük bir yükselmenin yaşandığından bahsedebiliriz. Özellikle selfie çekimlerde kalitenin daha da artırılması için 12 MP’lik çözünürlükte bir kamerayla desteklenmiş.  Üstelik görüntülerde kayma ve bulanıklaşma gibi bir durum yaşanmayacak. İphone 7’de daha büyük bir sensöre yer verilmiş durumda arka kamera ise çift LED flaşa sahip  iphone 7 Plus’ da bulunan iki arka kameradan biri geniş açıya sahip durumda. Bu nedenle de telefon hangi kamerayı kullanması gerektiğini kendisi algılayıp otomatik olarak karar veriyor.

Retine HD ekraniphone-7-ve-iphone-7-plus

Her iki iphone 7 modeli de HD ekrana sahip bundan önceki modellere bakığınızda ekranın daha da aydınlık ve parlak olduğunu görebiliyorsunuz. En yeni özelliği ise iki modelde de kasadan kulaklık takılmasına izin verilmiyor olması bundan sonra kulaklıklar lightning girişine takılacak

Iphone 7 ve İphone 7 Plus Fiyatları

iPhone 7 fiyatı

  • iPhone 7 – 32 GB –  790 dolar
  • iPhone 7 – 128 GB 990 dolar
  • iPhone 7 – 256 GB 1060 dolar

İphone 7 Plus fiyatı

  • iPhone 7 Plus- 32 GB- 910 dolar
  • iPhone 7 Plus- 128 GB – 1030 dolar
  • iPhone 7 Plus- 256 GB – 1180 dolar

Yeni iPhone’lar 9 Eylül’de ön siparişe çıkacak. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ise 16 Eylül’den itibaren raflardaki yerini alacak.