Google Play’de uygulamaların otomatik olarak güncellenmesi nasıl durdurulur?

0
1.577

Google Play’in uygulamadan sonra çıldırdığını ve otomatik güncellemenin gerçekleştiğini görmek için telefonunuzu elinize aldıysanız, veri paranızın ince havaya buharlaştığını gördüğünüzde midenizin sıkıldığını hissedebilirsiniz. Neyse ki, bu çözmek kolaydır. Uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini nasıl durduracağınızı size göstereceğiz, böylece Google Play yalnızca ne zaman ve nasıl istediğinizi güncelleyecektir.

 

Genel bir kural olarak, Google Play’den yüklediğiniz uygulamalar tabletinizde veya akıllı telefonunuzdaki performanslarını iyileştirmek için güncellemeleri otomatik olarak indirir (otomatik güncelleme uygulamaları denir). Genel olarak konuşmak gerekirse, bu iyi bir şeydir, ancak telefonunuzu yavaşlatabilir, mobil verilerinizi kullanabilir ve cihazınızla başka şeyler yapmanıza engel olabilir. Bu, uygulamaları manuel olarak güncellemenin daha pratik hale gelebileceği yerdir.

 

Google Play’de otomatik güncelleme uygulamalarını devre dışı bırakma

1. Google Play Store uygulamasını açın ve sol üstteki 3 çubuklu menü simgesine dokunun. Ardından aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin .

2. Google Play Store ayarlarında, Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun .

3.  Üç seçeneği göreceksiniz (herhangi bir zamanda değiştirilebilir):  Uygulamaları otomatik olarak güncellemeyin ,  Uygulamaları istediğiniz zaman otomatik olarak güncelleyin. Veri ücretleri geçerli olabilir  ve  uygulamaları yalnızca Kablosuz üzerinden Otomatik güncelle .

 

updatesettingsplaystore

 

4. İlkini seçin. Bunun, gelecekteki tüm uygulamaları manuel olarak güncellemeniz gerekeceği anlamına geldiğini unutmayın. Uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız, yalnızca veri bağlantınızı değil, Uygulamaları yalnızca Kablosuz ağ üzerinden otomatik güncelle’yiseçin .

 

Play Store’daki uygulamaları manuel olarak nasıl güncellerim?

1. Play Store’a uygulamaları otomatik güncellememesini söylediyseniz, bunu manuel olarak yapmanız gerekir. Bir uygulamayı manuel olarak güncellemek için Google Play’deki Uygulamalarım’a ve oyunlara gitmelisiniz , böylece gezinme çekmecesini açın ve onu seçin (arama çubuğunun yanındaki 3 çubuklu düğmeden).

 

elle güncelleme

 

2. Uygulamalarınızın sekme görünümünde gösterilir: cihazınıza şu anda yüklü olanlar ve indirdiğiniz her uygulamanın ana listesi. In Yüklü : listesinde, uygulamalar kategoriye bölünmüştür edilir göreceksiniz Güncellemeler , Son güncellenen ve Up-to-date. 

3. Mevcut güncellemeleri olan uygulamalar en üstte listelenmiştir. Bunları birer birer ya da hepsinin  üstündeki Tümünü Güncelle düğmesiyle yüklemeyi seçebilirsiniz .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here