Google Play Hizmetleri pil tahliyesi: nasıl düzeltilir?

0
92

Google Play Hizmetleri, telefonunuzda pil boşalmasına neden oluyor mu? Hala ortak bir sorun gibi görünüyor. Bir dizi cihazda pil tüketen ve KitKat’tan Oreo’ya Android sürümleri içeren uygulamanın sayısız raporunu görüyoruz. Neyin yanlış gittiğini ortaya çıkarmak ve nasıl düzeltileceğini söylemek için bu sorunu araştıralım.

 

Akıllı telefonlar, Nokia’nızdan bir hafta geçireceğiniz güzel eski günlerden daha kısa bir pil ömrüne sahiptir. Bunlar bunu açıklamanın çeşitli yolları. Baktığınız büyük, güzel ekran kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için pil tüketir. Google’a geri ışınlandığınız tüm veriler, GPS’iniz ve cebinizde çalışan daha karmaşık yazılımlar tüm enerjinin açlığıdır. Bununla birlikte, burada ve orada bir ücrete ihtiyaç duyma arasındaki farkı yaratabilecek değerli yüzdeler kaydetmenin yolları vardır.

 

Pilinizin saygıyla tedavi edilmesi gerekiyor

Önleme bir ons, söylediği gibi, bir pound şifa değer. Akıllı telefonlar piller zamanla bozulur, ancak ömrünü biraz TLC ile uzatabilirsiniz. Akıllı telefonun pilini biraz sevmek için bu iki basit kuralı izleyin.

  1. Zamanınız olduğunda pili yavaşça (hızlı şarj özelliklerini kullanmadan) şarj edin
  2. Pilinizi yüzde 40 ila 80 arasında bir yerde tutmaya çalışın.

Google Play Hizmetleri batarya tahliyesi nasıl tespit edilir?

Google Play Hizmetlerinin neden suçlu olabileceğinin nedeni, birçok uygulama için Google dünyasının anahtarıdır: uygulamaları, reklamları, reklam tabanlı uygulamalara ve benzerlerine eşlemek için Gmail’inizi uygulamalara, haritalara ve konum ayarlarına postalar.

 

Güvenilir telefonunuz aniden korkunç bir batarya ömrüne sahipse, suçlu Google Play Hizmetleri olabilir. Piller zamanla bozulur, ancak aşamalı bir süreçtir: olağanüstü şanssız olmadıkça, dünkü sorun olan bir pil, yarın üç kat daha hızlı bir şekilde boşalmayacaktır.

Google Play Hizmetlerinin cihazınızın pilini boşaltıp boşaltmayacağını anlamanın kolay yolu , Ayarlar uygulamanızın Pil bölümüne girmektir. Soldaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, sadece Pil kullanımı üzerine dokunun .

Bu size en büyük güç çengelerini gösterir ve çoğu durumda, Ekranın birincisinde listelendiğini görmelisiniz, bu da cihazınızın en güç aç olan kısmı olduğu için mantıklıdır. Google Play Hizmetleri, ekrandan daha fazla güç kullanıyorsa veya Android sisteminin kendisinden daha fazla güç kullanıyorsa, bir sorun var demektir. Sağdaki aşağıdaki ekran görüntüsünde, güç kıskaçlarının listesini görebilirsiniz.

 

 

Google Play Hizmetleri pil boşaltma: neden oluyor ve nasıl düzeltilir?

İstediğinizden daha fazla güç kullanmanın çeşitli nedenleri var. KitKat’tan Oreo’ya Android sürümlerinde ve CyanogenMod veya OxygenOS çalıştıran cihazlarda pil ömrü yiyen uygulamanın raporlarını gördük.

 

Çok fazla çeşitlilikle, her cihazda her sorunu çözmek için tek bir çözüm yoktur. Ama kontrol edebileceğin bazı şeyler var.

 

Herhangi bir sorunla karşılaştığımızda, yeniden başlatmayı denediğinizi ve telefonunuz için en güncel yazılım ve ürün yazılımına sahip olduğunuzu varsayıyoruz. Eğer yapmadıysanız, önce o şeyleri yapın. Her türlü sorunu çözer.

 

Google Play Hizmetleriniz güncel mi?

Bu özellikle, bir Google Play Hizmetleri OTA güncellemesinden sonra pilin tükendiğini fark ettiyseniz, bu durumun sezgisel gelmesine neden olabilir, ancak bazen sorunu çözmek için yalnızca Play Hizmetleri sürümlerinizde hızlanmanız gerekir.

En yeni OTA sürümü sorun yaratıyorsa, yeni bir beta sürümü olup olmadığını kontrol etmeye değer . Kasım ayında, Pixel ve OnePlus kullanıcıları Google Play Hizmetleri’nin en yeni beta sürümünü yükleyerek pil boşaltma sorununu durdurabildiler.

 

Bir sürü hesabınız olduğu için pilinizi boşalıyor mu?

Oyun Servisleri ana işi arka planda bir şeyler indirmek. Bunlar, bir Google Asistan etkinliğinin tetiklenip tetiklenmeyeceğini görmek için e-postalarınız veya uygulamanın reklamları veya bildirimleri veya konumunuzu kontrol edebilir.

Cihazınız birden fazla Google Hesabına bağlıysa, örneğin, kişisel ve iş hesaplarınız olduğu için veya birden fazla kimliğe sahip casus veya süper kahraman olduğunuz için, Google Play Hizmetleri’nin birden fazla hesap için bunu yapması gerekir.

 

Üçüncü taraf bir uygulama Google Play Hizmetleri’ni kötüye kullanıyor mu?

Pil boşaltma yeni bir gelişmeyse, sorun Google Play Hizmetleri’nde değil, onu kullanan uygulamalardan biri ile olabilir. Güvenli Mod’a önyüklemeyi deneyin; Pil sorununuz giderse, Google Play Hizmetleri batarya sorununun bir üçüncü taraf uygulamasına düştüğü oldukça büyük bir ipucu olur.

 

Google, Senkronizasyon hatalarıyla karşılaştı mı?

Senkronizasyon hataları, Google’ın verileri senkronize etmeye çalıştığı, ancak belirli bir sunucuya bağlanamayacağı için söz konusu değildir. Verilerinizle ilgili sorunlar da senkronizasyon hatalarına neden olabilir. Bu nedenle, Google’ın Google’ın sunucularıyla yerel verilerinizi senkronize etmeye çalışmasına (ve başarısızlığa uğramasına) neden olabilecek kişileriniz, takviminiz veya Gmail’inizde bir şeyler ters giderse.

Hesapları kaldırmak ve yeniden eklemek, kalıcı senkronizasyon hatalarını çözebilir, ancak bunu yapmadan önce, Mobil Verileri bir dakika boyunca Ayarlar’da devre dışı bırakmayı ve sonra tekrar açmayı deneyin.

 

GPS’in mi?

Bir uygulama konumunuza ihtiyaç duyduğunda, GPS donanımınızı kullanarak bilgileri alan Google Play Hizmetleri aracılığıyla ister. Farkında değilseniz, GPS kullanmak çok miktarda pil tüketir ve Google Play Hizmetleri bu süreci kolaylaştırdığından, GPS gerçekten suçlu olduğunda pil ömrünü tamamlıyor görünebilir.

Pil kullanım ekranında, daha önce nasıl ulaşacağınızı gösterdik, Google Play Hizmetleri’ne dokunun. Ayrıntılı ekranda size gösterir. Görene kadar aşağı kaydırın Konum ve (aşağıda solda ekran görüntüsünde olduğu gibi) ona dokunun.

 

Daha sonra bunlardan biri Güç Tasarrufu denen üç mod seçeneği bulacaksınız . Bu mod, konumunuzu almak için GPS kullanmaz ve daha az hassastır, ancak yalnızca ağınızı ve Wi-Fi bilgilerinizi kullanarak pil ömrünüzü kaydedebilir. Bu ayarın çok kesin olmadığını tespit ederseniz, daha sonra tekrar Yüksek doğruluk düzeyine dönün .

 

 

Emojis, Google’a üzgün bir yüz mü veriyor?

Bu, bildiğimiz garip bir durumdur, ancak bazı kullanıcılar iletişim isminde emojiyi kullanırken senkronizasyon hataları bildirmiştir: Google bunu sevmez ve senkronizasyon işlemini engelleyebilir.

Çok fazla pil öldürücü uygulama kullanıyor musunuz?

Görev katillerinin istenmeyen süreçleri etkisiz hale getirmesi gerekiyor ve onlar – ama bazen bir görevi öldürmenin sonucu, hemen tekrar tekrar başlamasıdır, bu yüzden telefonunuzu eskisinden daha da zorlaştırıyorsunuz. Kontrol edilmesi kolay bir şey: Görev katmanı devre dışı bırakmayı deneyin ve pil ömründe hangi etkinin olduğunu görün.

Güvenlik yazılımı mı kullanıyorsunuz?

Güvenlik yazılımının pil ömrü üzerinde etkisi vardır, çünkü her zaman açıktır. Windows’da olduğu gibi, Android’deki kötü amaçlı yazılım tehdidi de orantısız bir şekilde tükenir: eğer tehlikeli uygulama mağazalarından indirilmezseniz ve beklenmeyen ekleri açmazsanız, enfeksiyon riski çok azdır. Görev katilinde olduğu gibi, güvenlik yazılımınızı devre dışı bırakmayı deneyin ve ne olduğunu görün.

 

Android’in sizin için pil tasarrufu yapması için ayarlarınızı değiştirin

Yukarıdaki tüketim ekranlarında zaten fark ettiğiniz gibi, ekran bir akıllı telefondaki en büyük güç tüketicilerinden biridir. Bununla birlikte, parlaklığı azaltarak güç sağlamak için gerekli meyve suyu miktarını azaltabilirsiniz. Bugünlerde birçok telefonun otomatik ayarı var, ancak en iyi sonuç için, yalnızca kendiniz değiştirmelisiniz. Maksimum pil optimizasyonu için ekranı kullanılabilir halde tuttuğunuz kadar düşük tutun. Gündüz saatlerinde daha yüksek bir ayar kullanmanız gerekecek, ancak asla maksimum parlaklıkta olması gerekmemelidir.

 

Parlaklığınızı ele geçiren veya ekranınızı çok uzun bir süre koruyan belirli uygulamalarla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Kafein’i indirebilirsiniz. Belirli uygulamalar için ekran ayarlarını geçersiz kılar.

 

Pil ömründen tasarruf için daha fazla ipucu

Play Store, pil ömrünüzü uzatmayı vaat eden uygulamalarla dolu. Bu üçüncü taraf çözümler üzerinde her zaman için kaynak kullanmanızı öneririz. Huawei, Sony ve Asus, diğer üreticiler arasında, sistem uygulamaları olarak entegrasyonları sayesinde gerçekten fark yaratabilecek bir dizi güç tasarrufu modu ve optimizasyon aracı sunuyor.

Son olarak, her şeyi en iyi duruma getirdiğinizde ve hala yeterli pil ömrü elde edemediğinizde, bir Powerbank’a yatırım yapmaya başlamak vaktiniz olabilir. Bu mobil şarj cihazları, yeniden şarj edilmeleri gerekmeden önce telefonunuza birkaç kez ekstra güç sağlayabilir. Tabii ki, çantanızda ekstra bir tuğla taşımak için bir acıdır, ama bu zamanlar için gerçekten pilinizi tamamlamanız gerektiğinde, can kurtaranlar olabilir.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here