Android telefonunuzdaki aramaları engelleme!

0
67

Belirli numaralardan gelen aramaları engellemek isteyebileceğiniz durumlar vardır. Tazminat talebinde bulunmaya çalışan bir sigorta şirketi veya bir eski kız arkadaşı veya erkek arkadaşı olabilir. Sebepleriniz ne olursa olsun, Android telefonunuzdaki aramaları nasıl engelleyeceğinizi size gösteririz.

 

Gelen çağrıları engellemek için bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Android akıllı telefon üreticilerinin her biri kendi telefon uygulamalarında farklı şekilde çözüyor. Size en ünlü üreticilerin çözümlerini göstermemize izin verin.

 

Google Çevirici

Google’a teşekkürler, artık spam arayanları Google Dialer ile engelleyebilirsiniz – ancak yalnızca bir Nexus, Google Pixel veya Moto cihazınız varsa. Dialer uygulaması, diğer bir dizi Android cihaz için kısa bir süreliğine mevcuttu, ancak Google bunun bir hata olduğunu ve uygulamayı hızlı bir şekilde yamandığını söyledi. APK’yı indirseniz bile, telefonunuz uygulamayı yüklemeyi reddeder. Bir Nexus veya bir Google Pixel’iniz yoksa, uygulamanın tüm Android telefonlar için kullanıma sunulmasını beklemek zorunda kalacaksınız. 

Henüz yapmadıysanız, önce uygulamayı yüklemeniz gerekir. İşiniz bittiğinde, yakında bunun cihazınızdan sayıları engellemenin en kolay yollarından biri olduğunu göreceksiniz. Herhangi bir sayıyı engellemek için aşağıdaki basit adımları takip edin:

 1. Google Çevirici’yi başlat
 2. Uygulamanın en üstündeki marjda mikrofon simgesinin yanındaki menü düğmesine dokunun
 3. Ayarlar’a dokunun 
 4. Ardından, Çağrı engelleme’ye dokunun.
 5. Numara ekle’ye dokunun 
 6. Engellemek istediğiniz numarayı girin.  

 

 

Ayrıca son arama listenizden veya adres defterinizden seçerek de numaraları engelleyebilirsiniz. Sadece numarayı seçin ve Spam’i engelle / bildir’i seçin  . Bunu yaptıktan sonra, bir daha asla sinir bozucu arayandan haber alamazsınız. Numarayı bildirmek, Google’a ve diğer taşıyıcılara da gönderecek ve bu da gelecekte daha etkili spam filtreleri geliştirmelerini sağlayacaktır. 

 

Samsung cihazlarda çağrıları engelleme

Samsung cihazınızdaki bir kişiden gelen tüm aramaları engellemek için:

 

 1. Telefon uygulaması, Çağrı Ayarları ve ardından  blok numaraları seçeneğine dokunun  .
 2. Ardından, Telefon numarası ekle’ye dokunun  .
 3. Bu kadar! Bunu tersine çevirmek için tekrar aynı işlemi gerçekleştirin, ancak sonunda otomatik reddetme listesinden Kaldır’a  dokunun  .

 

Huawei ve Honor akıllı telefonlarıyla çağrıları engelle

EMUI yılında kişiyi seçip altında içerik menüsünü çağırarak tek tek kişileri engelleyebilirsiniz fazla . Alternatif olarak, tüm aramaları posta kutusuna iletmek de mümkündür. Huawei veya Honour akıllı telefonunun telefon uygulamasındaki arama sembolünün yanındaki üç nokta aracılığıyla, engellenen aramaların ve mesajların yanı sıra daha kapsamlı ayar seçeneklerine genel bakış sağlayan Engellenen menüsüne ulaşırsınız .

 

 

HTC’de, telefon defteri uygulamasından aramaları engelleyebilirsiniz.

Samsung gibi, HTC de aramaları engellemeyi ve engellenen numaralarınızı kolayca yönetmeyi çok kolaylaştırdı. HTC telefonunuzdaki belirli bir numaradan aramaları engellemek için:

 1. Telefon uygulamanıza gidin, ardından Arama Geçmişi’ne  gidin  veya engellemek istediğiniz numarayı bulmak için arama simgesine dokunun.
 2. Engellemek istediğiniz numaraya uzun dokunun, ardından Kişiyi engelle’ye dokunun  .
 3. Engellenen kişilerinizi yönetmek için Telefon uygulamanızın sağ üst tarafındaki menü simgesine, ardından Engellenen kişiler’e dokunun  .  Burada engellenen kişileri ekleyebilir veya kaldırabilir ve hatta telefonunuzun bu kişiden gelen mesajları ve çağrıları ne zaman bloke ettiğini görebilirsiniz.

 

LG akıllı telefonlarda aramaları engelleme

LG telefonunuzdaki aramaları engellemek için telefon uygulamasına gidin. Oradan, menüyü üç dikey noktayla açabilirsiniz. Arama ayarlarına git . Engellenen numaralar altında kişileri, çağrı listesinden girişleri ve manuel olarak girilen numaraları engelleyebilirsiniz.

 

 

 

Sony akıllı telefondaki aramaları engelleme

Sony, Google’ın bir süredir örneğini takip ediyor. Bazı çağrıları engellemek, Nexus cihazları ve Moto’larla aynı şekilde çalışır . Ekran görüntüleri Sony Xperia X’de bile çekilmişti .

Çağrı engelleyici uygulamalara dokunmayın

Yukarıda Play Store’da açıklanan işlevleri vaat eden çağrı engelleme uygulamaları vardır . Ancak, bu uygulamalar kişilerinize ve telefon uygulamanıza eriştiğinden, dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Geliştiriciler, pahalı servis numaralarını aramak için yetkilendirmeleri kullanabilir. Ayrıca arkadaşlarınızın iletişim bilgilerini ticari olarak da kullanabilirler. Yukarıda açıklanan yöntemlerden birini kullanmak daha iyidir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here